Лікування наркозалежності: з чого розпочати?

лікування наркозалежності

Наркоманія – підступна та часто прогресуюча залежність, з якою складно впоратися без професійної допомоги. Симптоми наркозалежності стосуються як фізичної, і психічної сфери та можуть бути дуже важкими. На сьогодні наркологічна клініка та скасування наркотиків під наглядом фахівців – це, власне, єдиний ефективний спосіб розпочати нове життя без залежності.

Характеристика наркотичної залежності

Наркотики – це речовини, що містять наркотичні речовини, що впливають на фізичний та психічний стан людини, яка їх приймає. Залежно від типу вони можуть викликати розслаблення чи збудження або викликати галюцинацію. Багато людей, особливо молоді, експериментують із наркотиками, чому сприяє проста цікавість чи тиск з боку однолітків. Нерідко подібні експерименти переростають у наступні фази залежності, до яких відносяться:

  • періодичний прийом,
  • звичка,
  • залежність.

На останній стадії залежності кожна самостійна спроба припинити прийом речовини викликає як фізичні (наприклад, тривога, безсоння чи підвищена сонливість, нудота, блювання, діарея, біль), так і психічні симптоми. Виникає необхідність приймати дедалі більші дози, оскільки організм стає стійким до прийнятого засобу. Залежний перестає нормально функціонувати, нехтує повсякденними справами та оточенням, перестає займатися речами, які раніше приносили йому задоволення.

Лікування наркозалежності: з чого розпочати?

Ефективна терапія залежності – це насамперед психотерапія, спрямована на зміну способу мислення та поведінки пацієнта. Це означає, що неможливо позбавитися залежності, не усвідомивши попередньо проблему і не визнавши собі, що вам потрібна допомога. Підтримка близьких може бути дуже корисною, але сам наркозалежний має захотіти повернутися до нормального життя. У цьому випадку найкраще направити свої дії на реабілітацію наркозалежних до спеціального центру.

Скоротити шлях до одужання можна, звернувшись за допомогою до наркологічної клініки REHAB, яка надає послуги з лікування та реабілітації наркоманів та алкоголіків. Реальну допомогу можна отримати лише у професійному реабілітаційному центрі наркозалежності, де до кожного пацієнта знайдуть індивідуальний підхід.

Характерні симптоми наркотичної залежності

Ознакою наркотичної залежності є нав'язливе прагнення прийому послідовних, зростаючих доз наркотичної речовини. Наркоман швидко втрачає контроль над речовиною і попри своє бажання, відмовитися від неї він не в змозі.

Зміна способу життя наркомана, дратівливість, невиправдана нервозність, байдужість до сфер життя, які раніше були найбільш важливими (контакти з друзями, хобі, навчання чи професійні обов'язки), можуть стати попереджувальним знаком для оточення.

Терапевти перераховують ряд симптомів, що супроводжують наркозалежність:

  • збільшення доз наркотичних речовин (організм залежної людини спонтанно підвищує толерантність до препарату),
  • прагнення отримати дозу за будь-яку ціну,
  • погоня за наступними дозами препарату, незважаючи на усвідомлення його шкідливого впливу на організм,
  • симптоми абстиненції після припинення прийому препарату.

Тільки усвідомлення важкої залежності та підтримка близьких людей вкупі з професійною допомогою допоможуть позбавитися цієї проблеми. Звертайтеся за допомогою до фахівців.

Як виглядає реабілітація наркозалежних?

Найбільш ефективним методом лікування наркозалежності є звернення до наркологічної клініки. Терапія є поєднанням фармакологічного лікування та психологічних консультацій. Це час, спрямований на порятунок від небажаних речовин з організму та усунення фізичних симптомів абстиненції. Потім проводиться лікування, тривалість та інтенсивність якого, а також режим підбираються з урахуванням індивідуальних потреб пацієнта та ступеня залежності.

Важливим елементом є групова та індивідуальна терапія, навчання повсякденного життя, не вдаючись до психоактивних речовин. У деяких випадках допомагає і фармакологія – у цьому випадку використовуються препарати-замінники, дія яких аналогічна до лікарських. Поступове зниження дози покликане відучити пацієнта від вживання речовини та одночасно полегшити симптоми абстиненції.

Медикаментозну терапію слід починати, коли хворий відчуває голод (сильне, непереборне бажання прийняти наркотичну речовину), починає втрачати контроль над кількістю препаратів, що приймаються, збільшує їх дози, починає відчувати неприємні симптоми абстиненції у разі відміни речовини, що викликає звикання.