Як подбати про здоров’я серця: 5 корисних порад

серце хвороби

Серцево-судинні захворювання є однією з найголовніших причин смерті у всьому світі. Згідно зі статистикою, майже кожна третя смерть виникає через проблеми серця. Зазвичай причиною інфарктів та інсульту є комбінація одразу декількох факторів ризику: шкідливих звичок, ожиріння, нездорового харчування, браку фізичної активності тощо. Втім, якщо переглянути свій спосіб життя саме зараз, ви цілком можете запобігти розвитку небезпечних захворювань. Найголовніше — запастися терпінням, адже це дозволить змінити ваше життя на краще.

Дотримуйтесь здорової дієти для серця

Щоб підтримувати здоров’я серця, необхідно уважно стежити за харчуванням. Насамперед варто додати до раціону фрукти, овочі, цільні зерна, горіхи та бобові. Натомість слід відмовитись від вживання обробленого м’яса на кшталт ковбаси чи бекону, а також солоної їжі (наприклад, в’яленої риби). Також не рекомендується вживати фастфуд та різноманітні солодощі.

Найкориснішими продуктами для підтримки серця вважаються:

  • джерела жирних кислот Омега-3: риба (наприклад, сардина або лосось), насіння льону, горіхи. Вони покращують функцію серця, а також сприяють зниженню рівня холестерину;
  • цільні злаки на кшталт гречки та коричневого рису, оскільки вони містять велику кількість клітковини, що сприяє зниженню рівня холестерину та збереженню артеріального тиску;
  • оливкова олія, адже вона містить мононенасичені жири, які є корисними для серцево-судинної системи;
  • джерела калію, адже саме цей мінерал регулює тиск та підтримує функцію серця. Його велика кількість концентрується у гречці, картоплі та бананах;
  • зелений чай — джерело антиоксидантів;
  • горіхи та насіння, оскільки вони є джерелами рослинного білка та здорових жирів.

На додачу рекомендується звернути увагу на харчові добавки. Вони покращують самопочуття та забезпечують профілактику. Так, Гліцинат магнію від Now Foods ефективно підтримує здоров’я судин та артерій.

Стежте за своєю вагою

Для підтримки роботи серця дуже важливо контролювати вагу. Зайві кілограми створюють навантаження на серце, адже йому доводиться працювати з надмірною потужністю для забезпечення кров’яного обігу всього організму. Надмірна вага може стати причиною розвитку серцево-судинних захворювань: гіпертонії, атеросклерозу тощо. Зменшення ваги допоможе знизити цей ризик.

Крім того, контроль над вагою запобігає збільшенню рівня холестерину та коливанню артеріального тиску. Зниження ваги нівелює запальні процеси, а також покращує гормональний баланс.

Для контролю над вагою рекомендовано уважно стежити за станом здоров’я та контролювати своє харчування. Не менш важливо щодня активно рухатись та виконувати різні спортивні вправи.

Збільшуйте фізичну активність

Фізична активність має позитивний вплив на здоров’я, саме тому варто щодня приділяти їй хоча б 15-20 хвилин. Слід починати з невеликих навантажень, потихеньку збільшуючи їх відповідно до своїх сил та самопочуття. Рекомендується приділяти щонайменше 150 хвилин щотижня вправам помірної фізичної активності. Обрати заняття можна на свій смак. Це можуть бути будь-які активності: від ходіння пішки до плавання та танців.

Відмовтесь від шкідливих звичок

Для підтримки роботи серця дуже важливо відмовитись від шкідливих звичок. Наприклад, паління сприяє звуженню судин та підвищенню артеріального тиску. Саме тому воно зазвичай стає причиною розвитку атеросклерозу. Відмова від паління дозволяє покращити самопочуття та підтримувати здоров’я серця.

Надмірне вживання алкоголю може стати причиною аритмії, а також збільшує ризик серцевих захворювань. Саме тому слід або обмежити споживання алкогольних напоїв або повністю від них відмовитись.

Контролюйте своє здоров’я

Дуже важливо стежити за станом здоров’я та регулярно перевіряти артеріальний тиск і рівень цукру в крові. Додатково треба своєчасно проходити всі необхідні медичні обстеження, в тому числі ЕКГ та УЗД-дослідження. Відвідування лікаря 1-2 рази на рік дозволить підтримувати своє здоров’я та контролювати самопочуття.

теги: