Що таке катаракта та як її лікувати?
З віком у багатьох людей починають виявлятися симптоми, пов'язані з перевтомою. Приблизно у 50-річному віці потрібно зосередитися на профілактиці здоров'я, щоб лікарям було легше діагностувати різні види захворювань на ранній стадії розвитку. Одне з них – катаракта, яку з успіхом діагностують та лікують у київській офтальмологічній клініці «ВІЗІОБУД». На сторінці клініки https://www.visiobud.com/uk/hirurgichne-likuvannya-katarakti/ можна знайти детальну інформацію щодо діагностики та лікування катаракти, а також інших захворювань органів зору.
Багато людей старше 50 років починають скаржитися на погіршення зору. Іноді, звичайно, це просто початок «старечої короткозорості», але пацієнти часто ігнорують «перші дзвіночки», а тим часом серед них можуть бути симптоми катаракти.
Як розпізнати катаракту
Катаракта – це найпоширеніше захворювання очей, що викликає помутніння кришталика. Цей процес призводить до порушення потрапляння сонячного світла на сітківку всередині ока. Внаслідок цього розлади втрачається гострота зору, а ігнорування симптомів катаракти може навіть призвести до повної його втрати. При цьому слід пам'ятати, що катаракта, діагностована відносно швидко, виліковна на 100%.
Основні симптоми катаракти
- Найпоширеніший симптом – помутніння зору. Предмети можуть здаватися розмитими, начебто ви дивитеся через запотіле скло.
- Зміна сприйняття кольору - кольори можуть здаватися тьмяними або жовтими.
- Навколо джерел світла можуть з'являтися ореоли чи кола.
- Погіршення нічного зору, звідси складності, наприклад, з водінням у темну пору доби.
- Окуляри, які раніше добре коригували зір, перестають допомагати і їх часто доводиться змінювати.
З інших можливих симптомів можна виділити такі:
- двоїння в очах,
- чутливість до яскравого світла,
- відчуття стороннього тіла в оці.
Важливо пам'ятати, що ці симптоми можуть розвиватися повільно та поступово. Іноді люди адаптуються до них і не звертаються до лікаря, допоки зір не погіршиться значно. Наявність всіх перерахованих вище симптомів вказують на те, що катаракта може перебувати в запущеній стадії захворювання.
Діагностика катаракти
Катаракту можна діагностувати під час офтальмологічного обстеження у профільній клініці «ВІЗІОБУД». Лікар проведе огляд очей за допомогою спеціальних приладів та визначить ступінь помутніння кришталика та зробить аналіз очного дна. Весь діагностичний процес абсолютно неінвазивний і може включати лише закапування крапель у вічі.
Лікування катаракти
Вилікувати катаракту фармакологічними засобами неможливо. Очні краплі можуть лише уповільнити прогресування захворювання та відстрочити необхідність хірургічного втручання. Видалення помутнілого кришталика хірургічним шляхом та встановлення на його місце нового – це єдиний ефективний метод лікування цього захворювання. Це абсолютно неінвазивна та безпечна процедура. У поодиноких випадках єдиним ускладненням є післяопераційна інфекція, яка передбачає прийом антибіотиків у вигляді очних крапель.
Офтальмологічна клініка VISIOBUD є одним із лідерів у галузі офтальмології в Україні та пропонує широкий спектр послуг, включаючи сучасне лікування катаракти. У клініці VISIOBUD застосовують сучасні методи факоемульсифікації, які дозволяють видалити помутнілий кришталик та замінити його на штучну інтраокулярну лінзу (ІОЛ).
Процедура операції
Операція проводиться амбулаторно та зазвичай добре переноситься пацієнтами. Вся процедура зазвичай займає близько 30 хвилин та проводиться під місцевою анестезією. Під час операції лікар робить невеликий розріз у рогівці, видаляє помутнілий кришталик та імплантує штучну лінзу.
Переваги хірургічного лікування катаракти у VISIOBUD
- Висока точність. Операції проводяться з використанням найновішого обладнання, що забезпечує максимальну точність та безпеку.
- Швидка реабілітація. Після операції пацієнти зазвичай швидко відновлюють зір.
- Широкий вибір ІОЛ. У клініці пропонується великий вибір штучних лінз, які дозволяють скоригувати різні види рефракційних порушень (близорукість, далекозорість, астигматизм).
- Досвідчені спеціалісти. У клініці працюють висококваліфіковані офтальмологи з великим досвідом проведення операцій з видалення катаракти.
Післяопераційний період
Після операції пацієнту необхідно дотримуватися рекомендацій лікаря і регулярно робити контрольні огляди. Як правило, зір відновлюється протягом кількох днів після операції.
Оперативне втручання, безумовно, важливе, але те, як зрештою бачитиме пацієнт, багато в чому залежить від нього. Тому після видалення катаракти пацієнту необхідно дотримуватись рекомендацій лікаря.
Лікування катаракти – це процес, який залежить від хірурга та самого пацієнта. На жаль, не кожна катаракта підлягає хірургічному втручанню. Помутніння кришталика є природним симптомом старіння очей. Найчастіше від нього страждають люди старше 60 років, і чим людина старша, тим більша ймовірність її утворення.