18.08.2020, 22:20

"Червоних ліній для Путіна не існує": Порошенко застеріг Білорусь від російського вторгнення

Марина Началова | Всі новини автора

facebook tweeter live rss
порошенко

Кремль може скористатися політичною дестабілізацією в Білорусі, так само як в 2014 році зробив це з Україною, анексувавши Крим і розв'язавши війну на Донбасі.

Про це заявив п'ятий президент України Петро Порошенко в інтерв'ю міжнародному телеканалу "Настоящее время", передає Час Пік.

На думку Порошенка, білоруська влада буде намагатися втриматися при владі і протистояти волі народу, хоча в її інтересах було б співпрацювати з міжнародними організаціями та почати підготовку до перевиборів. Також Порошенко зазначив, що потрібно звільнити всіх політв'язнів.

"Дуже важливо, щоб сьогодні світ продемонстрував абсолютно мудру і відповідальну політику для того, щоб не загнати Білорусь в Росію", - підкреслив Порошенко.

Він заявив, що президент РФ Володимир Путін зацікавлений в дестабілізації ситуації в Білорусі.

"У 2014 році пан Путін продемонстрував дуже широкий спектр своїх безвідповідальних дій, коли він почав надзвичайно небезпечну не тільки для України анексію Криму і агресію на сході. Ця практика показує - червоних ліній для Путіна не існує, він може піти на все", - заявив Порошенко.

Екс-президент звертає увагу, що Білорусь має потребу в захисті від агресивного зовнішнього тиску. Є ризик військового втручання з боку Російської Федерації і деякі безпекові виклики.

Раніше повідомлялося, що Лукашенко привів війська в повну боєготовність на західних кордонах Білорусі.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

facebook tweeter live rss