30.04.2021, 18:57

Україну відвідає держсекретар США Ентоні Блінкен: коли, з ким та для чого він зустрінеться

Гера Кисмет | Всі новини автора
facebook tweeter live rss
блинкен

Наступного тижня Державний секретар США Ентоні Блінкен відвідає в Україну. Зокрема, він проведе зустріч з Володимиром Зеленським та главою МЗС Дмитром Кулебою.

У Державному департаменті США ]]>повідомили]]>, що в Києві Блінкен пробуде 5-6 травня, передає Час Пік.

"Він зустрінеться з президентом Зеленським, міністром закордонних справ Кулебою, іншими офіційними особами та представниками українського громадянського суспільства, щоб підтвердити непохитну підтримку США суверенітету та територіальної цілісності України на тлі триваючої агресії Росії", - зазначили в Держдепі США.

Крім того, Блінкен має намір заохочувати подальший прогрес інституційних реформ, які відбуваються в Україні, зокрема - "у боротьбі з корупцією, яка є ключем до забезпечення демократичних інститутів України, економічного процвітання та євроатлантичного майбутнього".

Деталі візиту

У МЗС України повідомили, що однією з ключових тем майбутнього візиту держсекретаря США в Україну є безпека.

"Перш за все, безумовно, будемо говорити про безпеку. Будемо говорити про ту допомогу, яку можуть надати США в реформах. Безумовно, будемо говорити про економіку. Але я б сказав, що зараз у нас є кілька важливих тем, особливо в енергетичній сфері, які будуть в центрі уваги", - розповів в ]]>інтерв'ю]]> "Радіо Свобода" глава українського зовнішньополітичного відомства Дмитро Кулеба.

Він також зазначив, що ґрунт до зустрічі "добре підготовлений", тому розмова з Блінкеним буде предметною.

Які "незручні" теми можуть підніматися?

Як ]]>вважають]]> українські журналісти, візит Блінкена може бути не таким райдужним, як бачать його українські політики. Є ряд болючих питань, які просто не можуть бути відкинуті. Зокрема, відсутність американського посла в Україні або занадто повільні темпи "деолігархізації", обіцяної Зеленським.

Також варто відзначити, що в Держдепі США вкрай несхвально відреагували на кадрові перестановки в НАК "Нафтогаз" та висловили стурбованість "маніпуляціями Кабінету міністрів".

До всього може додатися ще й судова реформа, рішення Зеленського щодо КСУ, ситуація з корупцією, а також обговорення "Кримської платформи".

І все ж відносини між США та Україною стрімко розвиваються?

Посол України в США Оксана Маркарова у зв'язку з візитом держсекретаря США заявила, що між країнами активно розвиваються двосторонні відносини.

"Стратегічне партнерство між Україною та США розвивається за прискореним планом. На додаток до активних двосторонніх зв'язків на більшості з важливих напрямків, вже скоро будемо вітати державного секретаря Ентоні Блінкена в Україні", - написала вона в Facebook.

Глава МЗС України у вищезгаданому інтерв'ю відзначив, що в історії України ще ніколи не відбувалося так багато контактів з США на всіх рівнях.

Для довідки: хто такий Ентоні Блінкен

Блінкен обіймає посаду держсекретаря США з 26 січня 2021 року. До цього він обіймав посади заступника радника президента (2013-2015 роки) та заступника державного секретаря (2015-2017 роки). Також є засновником консалтингової фірми WestExec Advisors.

На посаді держсекретаря Блінкен прийняв ряд важливих рішень: повернення США до ВООЗ, повернення до Паризької угоди по клімату, скасування заборони на в'їзд в Америку жителів ряду африканських та ісламських країн.

Блінкен та Україна. Ще в 2014 році, коли Росія окупувала Крим, Блінкен назвав це стратегічною поразкою Кремля. Він активно виступав за виключення РФ з Великої вісімки.

Саме Блінкен стоїть біля витоків рішення про введення персональних санкцій проти українського олігарха Ігоря Коломойського.

На сьогоднішній день держсекретар США активно стежить за скупченням російських військ біля українських кордонів і виступає проти російської агресії. У зв'язку з цим, очікування від зустрічі, як вважають іноземні журналісти, найпозитивніші для України.

"Той факт, що адміністрація Байдена направить в Україну свого самого високопоставленого дипломата за кілька тижнів до потенційного саміту, дає чіткий сигнал про те, що Вашингтон підтримує цю східноєвропейську країну та цінує її як союзника", - йдеться в матеріалі СNN.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

facebook tweeter live rss