16.07.2021, 22:42

Зеленський підписав закон про посилення відповідальності за брехню в деклараціях

зеленский

Сьогодні, 16 липня, президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України щодо вдосконалення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб'єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування".

Про це повідомляє прес-служба Офісу президента, передає Час Пік.

"Закон удосконалює норми законодавства, якими запроваджується кримінальна відповідальність за декларування недостовірної інформації та неподання декларації", - зазначили в ОП.

Зокрема, документ зараховує до списку кримінальних правопорушень, пов'язаних з корупцією, недостовірне декларування та посилює відповідальність за нього.

Так, якщо в декларацію завідомо внесені дані, які відрізняються від достовірних на суму від 500 до 2000 прожиткових мінімумів, розмір штрафу складе від 3 до 4 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а також передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох років.

Якщо розбіжності перевищують 2000 прожиткових мінімумів - штраф від 4 до 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох років.

Якщо декларація свідомо не буде подана, передбачається покарання у вигляді обмеження волі на строк до двох років або позбавлення волі строком в один рік.

Читайте також: РНБО ввела санкції проти 9 українців з санкційного списку США

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк