23.08.2021, 16:28

На саміті Кримської платформи прийнято декларацію: Зеленський запросив Росію підписати її

кримська платформа

Сьогодні учасники інавгураційного саміту Кримської платформи, а це делегації з 46 країн, підписали спільну декларацію.

Текст декларації ]]>розміщено ]]>на сайті Міністерства закордонних справ України, передає Час Пік.

Зокрема, підписанти декларації засуджують порушення прав і свобод мешканців Криму, триваючу мілітаризацію Криму, перешкоджання правам і свободам судноплавства, зміну демографічної структури на окупованому півострові шляхом переселення російських громадян до Криму.

Зазначається, що Міжнародну Кримську платформу створено як консультативний і координаційний формат з метою мирного припинення тимчасової окупації Російською Федерацією території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя і для відновлення контролю України над цією територією у повній відповідності до міжнародного права,

Учасники Кримської платформи вирішили продовжувати здійснення політики невизнання незаконної анексії Криму Російською Федерацією; розглянути запровадження подальших політичних, дипломатичних та обмежувальних заходів щодо РФ; протистояти новим викликам та гібридним загрозам, спричиненим триваючою мілітаризацією Криму; повторно підтвердити зобов’язання рішуче протидіяти будь-яким одностороннім спробам кинути виклик і змінити міжнародний порядок, заснований на верховенстві права.

Вирішено закликати Росію виконувати свої зобов’язання як держави-окупанта відповідно до норм міжнародного гуманітарного права та інших застосовних норм міжнародного права, вимагати, щоб Російська Федерація негайно припинила всі порушення прав людини і зловживання щодо мешканців Криму і забезпечила повний і безперешкодний доступ до Криму для усталених регіональних і міжнародних моніторингових механізмів з дотримання прав людини.

Учасники Кримської платформи вирішили об’єднати зусилля, спрямовані на захист прав і свобод цивільного населення, яке мешкає в окупованому Криму, і домогтися негайного та беззастережного звільнення громадян України, незаконно затриманих або засуджених Росією з політичних мотивів та її державними агентами як на території окупованого Криму, так і на території РФ.

У декларації зазначається, що учасники Кримської платформи підтверджують свою рішучість підтримувати тиск на Росію для припинення тимчасової окупації Криму і відновлення контролю України над цією територією. Учасники також закликають Російську Федерацію залучатися до конструктивної участі у діяльності Міжнародної Кримської платформи.

Під час саміту Президент України Володимир Зеленський запросив Росію приєднатися до Кримської платформи для спільного вироблення шляхів деокупації Криму та виправлення історичної помилки.

"Російська Федерація, яка, звісно, не брала участі в нашому саміті, але який так активно в Росії обговорювали, коментували, реагували – одним словом, яка була настільки активною, що склалося враження, ніби вона – повноцінний учасник Кримської платформи. І якщо цей майданчик так її цікавить, ми запрошуємо Росію приєднатися до Кримської платформи для спільного вироблення шляхів деокупації Криму та виправлення її історичної трагічної помилки", – сказав Зеленський під час завершального слова на інавгураційному саміті Кримської платформи.

"Я обіцяю, що в декларації саміту, яка засуджує окупацію Криму, завжди буде рядок для підпису представника Російської Федерації. Думаю, що, найімовірніше, цей підпис буде останнім на останньому саміті Кримської платформи в Ялті", – додав Глава держави.

Зеленський наголосив, що декларація відкрита для приєднання інших держав та міжнародних організацій.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк