22.09.2021, 20:00

Шахтарі більше не потрібні?: Кабмін схвалив трансформацію вугільних регіонів, яка торкнеться близько 1 млн осіб

шахта

Кабінет міністрів України схвалив Концепцію державної цільової програми справедливої трансформації вугільних регіонів України на період до 2030 року, яка передбачає поступову відмову від видобутку вугілля.

Відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду в середу, 22 вересня, передає Час Пік.

За словами прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, дана концепція стане стартом для процесів відходу від монопрофільної економіки вугільних міст, що торкнеться "майже мільйон жителів у 25 територіальних громадах".

"Наступного року за рахунок державного бюджету та за підтримки міжнародних партнерів ми розпочинаємо реалізацію перших пілотних проєктів з трансформації. Довгострокові проєкти забезпечать зменшення залежності локальних економік від вуглевидобутку і гідне життя та достатній заробіток всім жителям, у тому числі працівникам, на яких вплине процес відмови від викопного палива", - зазначив Шмигаль.

В цілому, згідно з концепцією, вугільні регіони - це регіони, на території яких знаходяться вугледобувні та вуглепереробні підприємства, в тому числі - в стадії ліквідації, консервації або переорієнтації на інші види економічної діяльності, а також підприємства вугільної теплової генерації незалежно від форми власності.

В першу чергу мова йде про низку західних та східних областей, де проживає близько 850 жителів.

"Загалом це близько 20 територіальних громад Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Луганської та Львівської областей, де проживає близько 850 тисяч жителів. Територіальні громади вугільних регіонів залежать від підприємств вугільної галузі та вугільної теплової генерації, в деяких з них вугілля залишається єдиним доступним енергоносієм", - йдеться в документі.

Загальний обсяг фінансування програми на 2022-2030 роки складе 15,7 млрд грн, з них з держбюджету - 3,6 млрд грн. Починаючи з 2022 року, щорічно з держбюджету виділятимуть близько 400 млн грн на реалізацію концепції.

Читайте також: Верховна Рада прийняла постанову щодо забезпечення реалізації права громадян на житло

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк