17.01.2022, 18:50

Порошенка було оголошено у розшук

Марина Началова | Всі новини автора

П'ятий президент України Петро Порошенко, над яким сьогодні проходить суд, визначений "особою, яка переховується від органів досудового розслідування".

Така інформація міститься на ]]>сайті МВС]]>, передає Час Пік.

Саме тим фактом, що Порошенко перебував у розшуку, Державне бюро розслідувань пояснює затримку його паспортного контролю в аеропорту.

"17 грудня 2021 року працівники ДБР біля приміщення Верховної Ради України намагалися вручити Порошенку П.О. повістку про виклик до слідчого для проведення слідчих та процесуальних дій, однак він проігнорував співробітників ДБР та виїхав у невідомому напрямку. ​20 грудня 2021 року Петро Порошенко повідомлено про підозру, після чого, відповідно до вимог КПК України (місцеперебування підозрюваного невідоме або особа перебуває за межами України та не з’являється без поважних причин на виклик слідчого, прокурора), його було оголошено в розшук та надано відповідне доручення Держприкордонслужбі", - зазначили у прес-службі ДБР.

Як повідомляється, сьогодні під час проходження Порошенком прикордонного контролю спрацювала відповідна інформаційна система з інформацією про те, що дана особа перебуває у розшуку. Про даний факт представники Держприкордонслужби проінформували співробітників ДБР.

​Після цього працівники ДБР намагалися вручити Порошенку повістку про виклик до суду та копії клопотання з додатками.

У ДБР зазначили, що кримінальним процесуальним законодавством України не передбачено жодних заходів забезпечення кримінального провадження або інших процесуальних дій щодо недопущення громадян України на її територію.

Нагадаємо, Печерський райсуд Києва сьогодні обирає Порошенку запобіжний захід. Прокурори вимагають взяти екс-президента під варту з альтернативою внесення застави у 1 мільярд гривень.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: