09.05.2022, 21:01

Зеленський зустрівся з генсеком Ради Європи Пейчинович-Бурич

Виктор Белый | Всі новини автора

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з генеральним секретарем Ради Європи Марією Пейчинович-Бурич.

Про це у Telegram повідомляє прес-служба глави держави, передає Час Пік.

"Рада Європи стала першою організацією з тих, які виключили Росію зі свого складу через її дії. Цінуємо такі кроки підтримки України та засудження агресивної війни Росії проти нашої країни", - наголосив він.

Як повідомляється, Зеленський обговорив з Пейчинович-Бурич конкретні шляхи підтримки України з боку Ради Європи.

Сторони торкнулися, серед іншого, ініціатив щодо створення групи юридичних експертів, які сприятимуть Офісу генпрокурора, а також початок нової онлайн-платформи Cities4Cities для підтримки місцевих громад в Україні.

Зазначається, що одним із ключових питань для України є захист прав людини на тимчасово окупованих територіях, тому обговорено шляхи моніторингу ситуації з боку Ради Європи.

"Всі грубі порушення прав людини російською окупаційною адміністрацією на тимчасово окупованих територіях України мають фіксуватися і надалі – каратися", - наголосив Зеленський.

Глава України закликав Раду Європи докласти всіх можливих зусиль для того, щоб зупинити незаконну депортацію Росією громадян України з тимчасово окупованих районів та зон бойових дій, а також спільно з іншими міжнародними партнерами забезпечити вивезення українців із території країни-агресора.

Читайте також: "Ценю сміливу позицію": Зеленський поспілкувався з головою Євроради Мішелем

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: