11.05.2022, 08:20

Палата представників США схвалила пакет допомоги Україні на 40 млрд доларів

Леся Матвеева | Всі новини автора
Палата представителей США

Палата представників США схвалила масштабний пакет допомоги, в якому передбачено підтримку України на загальну суму понад 40 млрд доларів.

Нижня палата Конгресу США ввечері 10 травня (11 травня за Києвом) проголосувала за ухвалення законопроєкту про надання допомоги Україні на суму майже 40 мільярдів доларів, повідомляє Час Пік із посиланням на західні ЗМІ.

"За" прийняття документа проголосувало 368 конгресменів, "проти" – 57, всі з Республіканської партії.

Документ включає збільшення фінансування повноважень президента до 11 мільярдів доларів. Таке рішення дозволить адміністрації Байдена відправляти військову техніку та зброю із запасів США, що є одним із основних способів оперативного постачання України військової техніки.

Спочатку президент США просив у Конгресу 33 млрд доларів:

  • 20,4 млрд доларів військової допомоги,
  • 8,5 млрд доларів економічної допомоги,
  • 3 млрд для вирішення гуманітарних питань та проблем глобальної продовольчої безпеки.

Проте законодавці вирішили виділити ще 3,4 млрд. доларів на військову допомогу і стільки ж для вирішення гуманітарних питань.

Тепер цей документ має прийняти Сенат, після чого його передадуть президенту США Джо Байдену для підписання.

Перед голосуванням автор законопроєкту член палати представників Роза ДеЛауро заявила, що Україна потребує термінової допомоги, і США можуть її надати.

"Ми несемо моральну відповідальність за надання цієї підтримки, щоб допомогти покласти край важким втратам життів, притягнути Путіна та його прихильників до відповідальності та захистити глобальну демократію",  – сказала ДеЛауро.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк