Резніков про підсумки "Рамштайн-3": Будуть якісні поставки, але не все можна озвучувати
Міністр оборони Олексій Резніков завершив свій візит до Брюселя, де відбулося третє засідання контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн».
Резніков розповів про підсумки переговорів, передає Час Пік.
"Ключове: поставки будуть. Якісні поставки. Але не все можна озвучувати вже і зараз. Все буде згодом", - заявив він.
Також Резніков взяв участь у зустрічі міністрів оборони країн НАТО і провів близько десяти змістовних двосторонніх зустрічей з колегами.
"Важливо, що вперше ця зустріч пройшла із чотирма країнами-не членами Альянсу: серед запрошених гостей - Україна, Грузія, Швеція та Фінляндія. Найближчим часом розглядатиметься питання членства Швеції та Фінляндії у НАТО. Принагідно, мав можливість обговорити з партнерами «НАТО де-факто». Радий, що колеги підтвердили, що Україна - де-факто вже член цієї родини", - підкреслив Резніков.
Він зазначив, що всі міністри висловили підтримку Українському народу і Збройним Силам України.
Резніков подякував іноземним колегам за підтримку України.
"Звернув увагу, що першочерговим завданням є зупинення російської навали, адже російські злочинці нищать усе на територіях, які їм вдається тимчасово захопити. Для цього нам потрібне швидке посилення за рахунок поставок артилерії, танків і бронетехніки, засобів ППО тощо.
Завданням другого етапу є вихід у якомога швидші терміни на лінії розмежування та адміністративну межу станом на 24 лютого. Саме на цьому ми концентруємося.
Наша глобальна мета - деокупація і реінтеграція всіх територій України у міжнародно визнаних кордонах", - зазначив Резніков.
Міністр наголосив, що використовувати зброю для нападу на Росію чи захоплення її територій Україна не збирається.
"Ми не Росія. І наші партнери це розуміють. Нам не треба чужого. Ми захищаємо своє: життя наших людей, наші землі. Ми звільняємо вільну Україну від російської навали. Від вбивць, мародерів і ґвалтівників", - заявив він.
Також Резніков повідомив, що мав "дуже предметні і відверті" розмови з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом та Президенткою Європейського парламенту Робертою Мецолою щодо євроатлантичної інтеграції України.
"Ми зацікавлені наповнити цей рух практичним змістом і закріпити його у стратегічних документах міжнародного рівня, таких як Стратегічна концепція НАТО, що має бути затверджена наприкінці червня у Мадриді", - зазначив міністр оборони.
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |