15.02.2023, 07:34

Танки, БМП, артилерія, системи ППО для України: підсумки "Рамштайн-9"

Леся Матвеева | Всі новини автора
"Рамштайн-9"

У штаб-квартирі НАТО у Брюсселі відбулося дев'яте засідання Контактної групи з питань оборони України, більш відомої як "Рамштайн". У зустрічі взяли участь представники 54 країн.

Головною темою першого дня зустрічі стало посилення протиповітряної оборони України. У середу, 15 лютого, на зустрічі Контактної групи з питань оборони України обговорюватимуться, зокрема, постачання танків для ЗСУ. Про це повідомив міністр оборони України Олексій Резніков, передає Час Пік.

Міністр оборони США Ллойд Остін на брифінгу після засідання Контактної групи відзначив, що союзники продовжать співпрацювати з Україною з метою задоволення її нагальних потреб у сфері оборони.

Він зазначив, що зараз грандіозне завдання полягає в тому, щоб зібрати разом усі види озброєння, які вже були обіцяні Україні. Зокрема, йдеться про бойові машини піхоти Bradley, бойові броньовані машини Stryker, бойові машини піхоти Marder і CV-90, бронетранспортери M113, артилерію і список цим не вичерпується.

Крім того, за словами Остіна, необхідно підготувати українських військових до використання цих видів озброєнь, а також забезпечити обслуговування всіх цих систем та доставити їх на лінію фронту.

Голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі заявив, що 11 країн пообіцяли передати Україні танки, 22 країни - бойові машини піхоти та ще 9 країн - системи протиповітряної оборони.

"Ми очікували дев'ятого засідання, перші висновки вже зроблені. І я також зробив свої висновки. Перше – те, що було 54 країни, і це дійсно є серйозною потугою. Всі ці країни беруть участь у військово-технічній підтримці України. Це не тільки НАТО чи ЄС, а це країни й Африки, і Азії, тобто це така потужна коаліція, що збільшується мірою успіхів ЗСУ. Друге – це, на моїй пам'яті перший такий "Рамштайн", хоча він відбувався у Брюсселі, на якому було сказано менше, ніж вирішено, і це відчувалося. Якщо уважно почитати між рядків, то я можу зробити наступний висновок, що, на мій погляд, політичне рішення щодо деяких систем вже є. Причини, чому це не оголошується саме зараз, тому що треба ще багато питань вирішити суто технічних, логістичних та ще багато моментів, якщо говорити про авіацію та далекобійні ракети.

І третій момент – це дійсно впевненість у тому, що зараз навесні буде український контрнаступ, при чому про це відкрито говориться, і всі очікують зміни ситуації після цього контрнаступу. Було видно підтримку українського народу, ЗСУ, тобто цей "Рамштайн", я б сказав, напередодні остаточного перелому у цій війні", - прокоментував підсумки "Рамштайн-9" дипломат, надзвичайний та повноважний посол України, голова правління Українського кризового медіацентру Валерій Чалий в ефірі "Еспресо".

"Не все про "Рамштайн" можна повідомляти публічно. Значну частину домовленостей та дискусій слід залишити за зачиненими дверима. Але можу сказати впевнено: базові тенденції залишаються незмінними", – сказав у своєму вечірньому відеозверненні президент України Володимир Зеленський.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк