22.02.2023, 08:38

Сказав дуже мало по суті, - аналітики ISW щодо послання Путіна до Федеральних зборів

Леся Матвеева | Всі новини автора
Сказал очень мало по существу, - аналитики ISW о послании Путина к Федеральному собранию

У зверненні президента РФ Володимира Путіна до Федеральних зборів від 21 лютого не було сформульовано конкретних цілей або намірів війни в Україні, а натомість було посилено кілька давніх риторичних ліній, спрямованих на те, щоб виграти Путіну більше місця та часу для затяжної війни.

Заява Путіна про зупинення участі РФ у Договорі про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО) привернула більше уваги, ніж відносно стандартний зміст іншої промови. Про це ]]>йдеться ]]>у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW), повідомляє Час Пік.

"Промова Путіна помітно повторила кілька давніх російських інформаційних операцій, що стосуються виправдання війни, і не змінила риторичну позицію Росії щодо війни. Путін міг би використати цю подію, щоб сформулювати нові цілі та засоби їх досягнення, наприклад, оголосити ще одну формальну хвилю часткової мобілізації, перевизначити "спеціальну військову операцію" як офіційну війну або зробити додаткові кроки щодо мобілізації російської оборонно-промислової бази більш конкретним чином. Натомість Путін сказав дуже мало по суті", - йдеться у звіті ISW.

На думку аналітиків ISW, заява Путіна про призупинення участі РФ у Договорі про скорочення стратегічних озброєнь привернула більше уваги, ніж відносно шаблонний зміст решти виступу.

"Путін закликав Міноборони РФ та Росатом забезпечити готовність до випробувань ядерної зброї. Можливо, Путін зробив цю заяву для того, щоб знову ввести ядерну риторику в інформаційний простір, тим самим відволікшись від загальної беззмістовності решти свого виступу", - йдеться у звіті ISW.

Експерти ISW вже раніше повідомляли про використання РФ ядерної риторики як інформаційної операції, щоб "збентежити Україну та Захід і компенсувати невдачі Росії на полі бою".

У звіті ISW також зазначається, що багато російських блогерів засудили нездатність Путіна використати свою промову для висування нових цілей війни, викладення нових заходів підтримки війни або притягнення російської влади до відповідальності за їх численні військові невдачі.

"Російський мілблогер Ігор Гіркін, зокрема, стверджував, що Путін не сказав нічого значущого протягом 40 хвилин; опущені військові поразки Росії, військові невдачі та економічний спад; і не зміг притягнути до відповідальності російських чиновників. Гіркін також висловив розчарування у зв'язку з тим , що Путін не використав звернення для офіційного визнання війни, оголошення наступних цілей чи протидії західним санкціям.

Інший milblogger заявив, що призупинення участі Росії в СНО є політично символічним, але поскаржився, що призупинення не покращить ситуацію Росії на полі бою, натомість закликав Росію перешкодити постачанням західної військової допомоги Україні. Третій milblogger порівняв Путіна з трупом й повторив багато скарг Гіркіна на відповідальність та дії...", - говориться у звіті ISW.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк