У Вільнюсі 11 липня стартує дводенний саміт НАТО
Сьогодні, 11 липня, у столиці Литви стартує дводенний саміт НАТО, який, безперечно, стане історичним. Лідери Північноатлантичного альянсу офіційно розглянуть заявку України на членство в НАТО.
У Вільнюсі 11 липня розпочинається дводенний саміт НАТО. Серед ключових питань порядку денного – перспектива вступу України до НАТО, наслідки вторгнення РФ в Україну, гарантії безпеки та подальша військова підтримка у боротьбі з російською агресією, повідомляє Час Пік.
Україна подала заявку на членство в НАТО ще 30 вересня 2022 року. З того часу було чимало заяв від лідерів Альянсу, однак саме на саміті у Вільнюсі НАТО має узгодити єдину позицію і відповісти на заявку України.
Перед союзниками постає непросте завдання, оскільки просто прийняти країну, що воює, в Альянс – це рівноцінне вступу у війну проти РФ, чого НАТО точно не хоче.
"Всі все розуміють. Кожен лідер, кожна держава. Навіть якщо озвучуються різні позиції, все ж очевидно, що Україна заслуговує бути в Альянсі. Не зараз. Зараз війна, але нам потрібен чіткий сигнал. І сигнал потрібен саме зараз", - заявив президент. України Володимир Зеленський у своєму відеозверненні напередодні саміту НАТО.
Від саміту НАТО у Вільнюсі Україна чекає на безкомпромісні рішення:
- політичне рішення щодо запрошення України до НАТО з чітким алгоритмом вступу;
- отримання гарантій безпеки від партнерів доти, доки Україна не стала частиною Альянсу.
Віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина вважає, що на саміті у Вільнюсі країни-члени можуть ухвалити остаточні рішення про можливість приєднання України до Альянсу. Вона зазначила, що "Альянс має надіслати Путіну офіційний сигнал про те, що часи вторгнення сусідів, щоб завадити їм приєднатися до НАТО, минули".
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що країни-члени НАТО вважають найважливішим завданням забезпечення перемоги України. І саме перемога у війні з РФ стане умовою змістовного обговорення питання про вступ України до НАТО. Але вже на саміті 11-12 липня члени Альянсу нададуть Україні сигнал рішучої підтримки.
Як зазначив Столтенберг, у Вільнюсі союзники узгодять пакет із трьох елементів для України:
- посилення підтримки у довгостроковій перспективі – багаторічна програма допомоги, яка забезпечить повну сумісність збройних сил України та НАТО;
- зміцнення політичних зв'язків шляхом створення Ради Україна – НАТО;
- скасування ПДЧ для України.
Нагадаємо, США дотримуються позиції про необхідність надати Україні гарантії безпеки за прикладом Ізраїлю.
"США будуть готові надати допомогу, поки триватиме цей процес після війни. Ми готові надавати допомогу в безпеці, таку як надаємо Ізраїлю. Ми готові забезпечити надання зброї, яка потрібна для того, щоб захистити себе", - заявив Байден.
Як заявив президент України Володимир Зеленський, більшість країн підтримують приєднання України до НАТО. А держави, які сумніваються, враховують лише рішення президента США Джо Байдена. За словами Зеленського, саме США вирішують, чи буде запрошення для України до НАТО.
Пропонуємо до перегляду:
Дивіться прем'єру четвертого епізоду анімаційного серіалу "Хробаки", який присвячено річниці визволення острова Зміїний, а також іншим вдалим “перегрупуванням”, “передислокаціям” та “жестам доброї волі” російських загарбників.
Серіал створено лисичанською студією "Час Пікчерз продакшн". Автор ідеї Vit Richer, інтерв'ю з яким можна почитати тут.
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |