"Непростий, але успішний": Якими стали результати саміту НАТО для України

Сьогодні, 12 липня, завершується дводенний саміт НАТО. Під час засідання Ради Україна-НАТО країни G7 підписали Спільну декларацію щодо надання гарантій безпеки Україні. Також вона отримає нову військову допомогу від союзників.
Про це повідомляє Час Пік з посиланням на пресслужбу Офісу Президента України.
Значення Декларації на шляху до НАТО
"Сьогоднішня Декларація - це спільний продукт, який враховує як потреби України, так і можливості союзників. Він був би неможливим без величезної роботи та фундаментальної підготовки командами союзників", — прокоментував керівник Офісу президента Андрій Єрмак.
Зазначається, що гарантії безпеки означають збільшення постачання Києву озброєнь, надання технічної та фінансової допомоги, підтримки у притягненні РФ до відповідальності та подальша підтримка демократичного розвитку України. Долучитися до гарантій безпеки можуть й інші країни.
"Декларація - перший документ, який символізує наявність "парасольки" у вигляді гарантій безпеки", — зауважив Єрмак.
Генсек НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що під час засідання Ради Україна-НАТО члени Альянсу та Україна зустрілися на рівних. За його словами, це свідчить про те, що "зараз Україна ближча до НАТО, ніж будь-коли". А Зеленський назвав це інструментом інтеграції, що дає відчуття, того, що ми будемо в Альянсі.
Також генсек НАТО додав, що після завершення війни буде переглянуто домовленості щодо шляху України до Альянсу, можуть бути внесені певні поправки. Він наголосив, що Україна буде членом НАТО, коли всі умови будуть дотримані.
"Україна розуміє, що не може бути членом НАТО поки іде війна. Ми з багатьма сьогодні зустрічалися, Україна буде членом НАТО коли дійсно відповідні будуть умови. Я розумію під цим, що тоді, коли буде безпечно на нашій землі", — повідомив Зеленський.
Щоправда, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв'ю для "Радіо Свобода" заявив, що формулювання щодо запрошення до НАТО "занадто загальні".
Військова допомога від союзників
Також країни оголосили про нову військову допомогу. Зокрема, Велика Британія надішле Україні понад 70 броньованих машин, боєприпаси до танків Challenger, а також пакет на 65 млн доларів для ремонту обладнання.
Норвегія передасть Україні понад тисячу мікродронів Black Hornet. Вони знадобляться для ведення розвідки. А також дві системи ППО NASAMS, із пусковими установками й центром управління вогнем.
Окрім того, у серпні або на початку вересня в Данії повинні розпочатись навчання українських пілотів на літаках F-16. У МЗС України вважають, що до кінця першого кварталу наступного року перші F-16 вже будуть в Україні.
"Можемо констатувати, що результати саміту гарні, але, якби було запрошення, вони були б ідеальні", – охарактеризував саміт Зеленський.
Пропонуємо до перегляду:
Презентуємо вам п’ятий епізод анімаційного серіалу "Хробаки", присвячений неадекватності хворої влади однієї неназваної країни та її наслідкам.
Серіал створено лисичанською студією "Час Пікчерз продакшн". Автор ідеї Vit Richer, інтерв'ю з яким можна почитати тут.
Читайте також: "Це плювок в обличчя українським солдатам": Журналіст BILD розкритикував саміт НАТО
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |
![]() |