28.05.2024, 12:54

Україна і Бельгія уклали угоду про гарантії безпеки терміном на 10 років: що передбачає документ

Оксана Мовчан | Всі новини автора
ападоща

Влада Бельгії та України підписала угоду з безпеки терміном на десять років. Документ передбачає виділення Києву військової допомоги на €977 млн у 2024 році та постачання 30 винищувачів F-16 до кінця 2028 року.

Про це повідомив президент Володимир Зеленський, з посиланням на його повідомлення у ]]>Twitter]]>, передає Час Пік.

"Сьогодні в Брюсселі ми з прем'єр-міністром Александром де Кроо підписали двосторонню угоду про безпеку і довгострокову підтримку між Україною і Бельгією", - повідомив Зеленський.

Документ містить щонайменше 977 мільйонів євро як військову допомогу Бельгії Україні цього року, а також зобов'язання Бельгії надати Києву підтримку протягом десятирічного терміну дії угоди.

"Уперше в такій угоді вказується точна кількість винищувачів F-16 - 30, які будуть доставлені до України до 2028 року, причому перший із них прибуде вже цього року", - повідомив президент.

Угода гарантує Бельгії своєчасну безпекову допомогу, сучасну бронетехніку, техніку для задоволення потреб ВПС і ППО України, військово-морську безпеку, розмінування, участь у коаліції артилерійських боєприпасів і військову підготовку.

Документ також передбачає оборонне промислове співробітництво, підтримку української формули миру, посилення санкцій проти Росії, компенсацію збитків, правосуддя для агресора, використання заморожених російських активів і відновлення економіки.

Україна та Бельгія також поглиблять свою співпрацю в галузі розвідки, кібербезпеки та протидії дезінформації. Бельгія також висловлює підтримку майбутньому членству України в ЄС і НАТО.

"Я дякую прем'єр-міністру де Кроо, його уряду й усім бельгійцям за їхню непохитну та довготривалу підтримку України", - додав Зеленський.

З початку 2024 року Україна підписала двосторонні угоди щодо безпеки з 10 країнами. При цьому обговорення таких документів розпочалося у 2023 році.

Читайте також:

Україна відчує брак шкільних підручників після знищення росіянами типографії у Харкові, — президент холдингу Фактор-Друк

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк