17.06.2024, 10:11

Дві країни відкликали підписи під комюніке Саміту миру

Две страны отозвали подписи под коммюнике Саммита мира

Ірак та Йорданія відкликали свої підписи під підсумковою декларацією Глобального саміту світу, який 15-16 червня відбувся у Швейцарії.

Уряд Швейцарії оприлюднив перелік 78 країн-учасниць Глобального саміту миру, які підтримали спільне комюніке. Зі списку 80 країн, який представили напередодні, зникли Ірак та Йорданія. Список опублікований на ]]>сайті ]]>МЗС Швейцарії, повідомляє Час Пік із посиланням на західні ЗМІ.

Обидві країни поки що не коментували ситуацію. Йорданія та Ірак були на Саміті повноправними учасниками, а не спостерігачами.

Як зазначив керівник Офісу Президента Андрій Єрмак в ефірі національного телемарафону, комюніке Глобального саміту миру буде відкрито до підписання навіть для тих країн, які не були присутні на саміті.

"Чітка позиція щодо комюніке. Воно є, воно розповсюджене між учасниками, і ми очікуємо, що більшість країн приєднаються до нього. Комюніке буде відкрите для того, щоб до нього приєднались країни, які не доїхали на цей Саміт", - сказав Єрмак.

Заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква пояснив, що деякі учасники Саміту миру не мали той рівень представництва, який дав би їм право приймати таке важливе рішення. Після повернення до своїх країн представники мають звернутися до керівництва держави з цього питання.

Нагадаємо, перший Глобальний саміт миру, який 15-16 червня відбувся у швейцарському Бюргенштоку, завершився підписанням спільного комюніке. Повний текст Спільного комюніке про основи миру опублікував Офіс Президента України.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк