18.11.2024, 22:56

Кремль проти ракет: як ATACMS змусили Пєскова змінити тон

Віра Висоцька | Всі новини автора
Кремль проти ракет: як ATACMS змусили Пєскова змінити тон

Речник президента Росії Дмитро Пєсков заявив про "якісно новий виток напруженості" через рішення США дозволити Україні використовувати ракети ATACMS для ударів углиб Росії.

У коментарі російським ЗМІ він звинуватив адміністрацію президента Джо Байдена в тому, що її дії нібито "розпалюють війну", передає Час Пік:

"Очевидно, що адміністрація, яка йде, у Вашингтоні має намір продовжувати підливати олії до вогню і провокувати подальшу ескалацію конфлікту," – заявив Пєсков.

Кремль вбачає у рішенні про удари ракетами ATACMS не лише загрозу своїй безпеці, але й прямий вплив західних країн на конфлікт.

"Ці удари, як ми розуміємо, здатні виконувати лише західні країни, а не Україна," – додав речник російського диктатора, натякаючи на те, що використання сучасної західної зброї є начебто втручанням інших держав у війну.

Що стоїть за заявами Кремля?

Рішення США дозволити Україні застосовувати високоточні ракети ATACMS викликало передбачувану хвилю обурення у російських посадовців. Кремль намагається представити це як "пряму агресію" Заходу, і такі заяви є частиною ширшої пропагандистської кампанії, спрямованої на мобілізацію внутрішньої підтримки у Росії.

Однак західні експерти та політики стверджують, що надання Україні ATACMS має на меті лише допомогу у звільненні її територій, які перебувають під незаконною окупацією Росії.

Політичні ігри перед виборами

Пєсков згадав і про американські вибори, заявивши, що адміністрація Байдена нібито намагається "закріпити свій курс" перед зміною влади. Ця риторика, на думку аналітиків, відображає спроби Росії посіяти сумніви щодо одностайності Заходу у підтримці України.

Реакція України та міжнародної спільноти

Українська сторона наголошує, що використання ATACMS є необхідним для знищення військової інфраструктури агресора, зокрема складів боєприпасів та логістичних об’єктів, розташованих далеко за лінією фронту.

Міжнародна спільнота здебільшого підтримує надання Україні сучасної зброї, наголошуючи, що це – частина її права на самозахист.
Заяви Пєскова є черговою спробою Кремля змістити акцент з російської агресії на Захід як начебто головного провокатора конфлікту. У відповідь на це Україна та її партнери продовжують наголошувати: надання зброї – це реакція на незаконну окупацію та порушення міжнародного права з боку Росії.

Читайте також: Це справжня відповідь Путіна, – Сибіга про масовану ракетну атаку на Україну

Війна в Україні може закінчитися найближчими місяцями, - Трюдо
 

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк