10.06.2024, 13:51

Стрічковий транспортер: призначення, принцип роботи і різновиди

Ольга Станішевська | Всі новини автора

Стрічковий транспортер – це механізований пристрій для переміщення вантажів за заданим маршрутом. Він оснащується безперервною стрічкою, виготовленою з міцного матеріалу, наприклад, гуми або пластику. Електродвигун забезпечує її безперебійну роботу, а люди чи механізми лише завантажують і розвантажують товари.

Стрічковий транспортер дає змогу оптимізувати роботу з продукцією, якщо його грамотно використовувати. Процес стає простішим, швидшим і з меншою кількістю непотрібних переміщень. Основні переваги:

 1. Прискорення робочого процесу. Товари безперервно переміщуються, що скорочує час обробки.
 2. Економія ресурсів. Потрібно менше людей для виконання роботи, що знижує витрати.
 3. Контроль товарообігу. Можна відстежувати рух товарів і керувати ним.
 4. Ефективність використання техніки для навантаження. 
 5. Автоматизація процесу обробки вантажу.

Як працюють стрічкові конвеєри?

Стрічкові конвеєри стали незамінною частиною виробничих процесів. Їхній принцип роботи простий і ефективний: вантаж переміщується безперервним і надійно закріпленим полотном. Рух стрічки забезпечують роликові опори, а швидкість і натяг регулюються приводним і натяжним барабанами відповідно.

Вантаж на стрічку може бути завантажений вручну або за допомогою спеціальних пристроїв. Вивантаження здійснюється в приймальний пристрій, упаковку або на проміжні етапи конвеєра. Для підтримки стрічки в чистоті виробники пропонують спеціалізоване обладнання.

Типи систем і їхні характеристики

Можна виділити такі різновиди транспортерів:

 1. Похилий конвеєр. Забезпечує переміщення предметів на різні рівні складу. При невеликому нахилі використовується звичайна стрічка, а при сильному нахилі рекомендується використовувати стрічку з бортами і розділовими полицями, щоб запобігти зміщенню вантажу. Такі транспортери є ідеальним вибором для підприємств з багаторівневим виробництвом.
 2. Жолобчастий конвеєр. Застосовується для транспортування будівельного сміття, цегли, піску та інших матеріалів. Встановлюється в шахтах, естакадах і тунелях. Вид стрічки (гладка, харчова, шевронна) вибирається залежно від типу вантажу. Головною перевагою є жолобчаста рама, що витримує велику вагу.
 3. Горизонтальний стрічковий конвеєр. Широко використовується в будівництві, харчовій промисловості, логістиці та на складах. Конструкція включає гнучку стрічку, що підтримується роликоопорами.

Сфери застосування

Стрічкові транспортери – це незамінні помічники, які можна зустріти практично в будь-якій галузі. Вони здатні транспортувати вантажі на будь-які відстані, чи то сипучі матеріали, чи то штучні товари. Ці системи затребувані в найрізноманітніших сферах:

 • виробництво меблів;
 • обробка деревини;
 • виробництво і пакування харчових продуктів;
 • фармацевтична галузь;
 • логістичні центри;
 • текстильна промисловість та інші.

Виробництво сучасних стрічкових конвеєрів націлене на підвищення ефективності роботи підприємства та оптимізацію внутрішньої логістики.

Рубрика - Правозащитник: