Єдиний податок: як сплатити податки онлайн для ФОП в Україні

Ольга Станішевська | Всі новини автора

Єдиний податок в Україні - це система оподаткування, яку було запроваджено 1994 року. Вона призначена для фізичних осіб-підприємців (ФОП), які ведуть господарську діяльність і не є платниками ПДВ. Єдиний податок є альтернативою загальній системі оподаткування, яка застосовується до інших ФОПів.

Єдиний податок має низку переваг порівняно із загальною системою оподаткування. По-перше, він є більш простим в адмініструванні. ФОП, які застосовують єдиний податок, не повинні вести бухгалтерський облік та подавати декларацію про доходи. По-друге, єдиний податок є більш вигідним з точки зору оподаткування. Ставки єдиного податку є нижчими, ніж ставки податків, які застосовуються в рамках загальної системи оподаткування.

Існує три групи ФОПів, які можуть застосовувати єдиний податок:

 • ФОП першої групи - це ФОП, які ведуть господарську діяльність у сфері сільського господарства, тваринництва, рослинництва, бджільництва, рибництва, переробки сільськогосподарської продукції, а також у сфері надання побутових послуг. Ставка єдиного податку для ФОП першої групи становить 20% від мінімальної заробітної плати, встановленої на початок року.
 • ФОП другої групи - це ФОП, які провадять господарську діяльність у сфері торгівлі, послуг, виробництва та інших сферах діяльності, не зазначених у переліку видів діяльності, які можуть здійснювати ФОП першої групи. Ставка єдиного податку для ФОПів другої групи становить 20% від мінімальної заробітної плати, встановленої на початок року.
 • ФОП третьої групи - це ФОП, які провадять господарську діяльність у сфері торгівлі, послуг, виробництва та інших сферах діяльності, що не зазначені в переліку видів діяльності, які можуть здійснювати ФОП першої та другої груп. Ставка єдиного податку для ФОПів третьої групи становить 5% від доходу або 3% від доходу та ПДВ.

ФОПи, які застосовують єдиний податок, мають право на низку пільг. Наприклад, вони звільняються від сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) за себе та своїх працівників, а також від сплати податку на додану вартість (ПДВ) у разі, якщо вони не є платниками ПДВ.

Єдиний податок є вигідною системою оподаткування для ФОПів, які ведуть господарську діяльність у невеликих масштабах. Він є простішим в адмініструванні та вигіднішим з точки зору оподаткування, ніж загальна система оподаткування.

Ось деякі переваги єдиного податку:

 1. Простота адміністрування: ФОП, які застосовують єдиний податок, не повинні вести бухгалтерський облік і подавати декларацію про доходи.
 2. Вигідна система оподаткування: Ставки єдиного податку нижчі, ніж ставки податків, які застосовуються в рамках загальної системи оподаткування.
 3. Пільги: ФОП, які застосовують єдиний податок, мають право на низку пільг, наприклад, звільнення від сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) за себе та своїх працівників, а також від сплати податку на додану вартість (ПДВ) у разі, якщо вони не є платниками ПДВ.
 4. Якщо ви є ФОП і ведете господарську діяльність у невеликих масштабах, то єдиний податок може бути для вас вигідною системою оподаткування.

Сервіси щодо сплати єдиного податку в Україні

Існує низка сервісів, які дозволяють фізичним особам-підприємцям (ФОП) в Україні сплачувати єдиний податок. Ці сервіси дають змогу ФОП сплатити єдиний податок у режимі онлайн, а також отримати інформацію про свої податкові зобов'язання.

 1. Сервіс "Єдиний податок" на сайті Державної податкової служби України (ДПСУ) - сплата єдиного податку в Україні. Цей сервіс дає змогу ФОП сплатити єдиний податок у режимі онлайн, а також отримати інформацію про свої податкові зобов'язання.
 2. Іншим популярним сервісом зі сплати єдиного податку в Україні є сервіс "Приват24" від ПриватБанку. Цей сервіс дає змогу ФОПам сплатити єдиний податок у режимі онлайн за допомогою картки ПриватБанку або рахунку в ПриватБанку.

Крім того, існує низка інших сервісів, які дозволяють ФОП сплачувати єдиний податок. Ці сервіси пропонують різні функції, як-от можливість сплатити єдиний податок у режимі онлайн, отримати інформацію про свої податкові зобов'язання, а також отримати допомогу в заповненні податкової декларації.

Вибір сервісу зі сплати єдиного податку залежить від потреб ФОП. Деякі ФОП можуть надавати перевагу використанню сервісу "Єдиний податок" на сайті ДПСУ, адже цей сервіс є офіційним сервісом ДПСУ і дає змогу отримати найактуальнішу інформацію про податкові зобов'язання.

Інші ФОП можуть віддати перевагу використанню сервісу "Приват24" від ПриватБанку, оскільки цей сервіс зручний у використанні і дозволяє сплатити єдиний податок за допомогою картки ПриватБанку або рахунку в ПриватБанку.

Незалежно від обраного сервісу, ФОП повинні пам'ятати про те, що вони зобов'язані сплачувати єдиний податок у строк. За несплату єдиного податку ФОПи можуть бути притягнуті до відповідальності відповідно до законодавства України.

Ось деякі з переваг використання сервісів зі сплати єдиного податку:

 • Зручність: сервіси зі сплати єдиного податку дають змогу ФОП сплатити єдиний податок у режимі онлайн, що заощаджує час і зусилля.
 • Точність: сервіси зі сплати єдиного податку дають змогу ФОП сплатити єдиний податок відповідно до їхніх податкових зобов'язань.
 • Безпека: сервіси зі сплати єдиного податку використовують сучасні технології безпеки, які забезпечують захист особистих даних ФОП.

Якщо ви є ФОП в Україні, то я рекомендую вам використовувати один із сервісів зі сплати єдиного податку. Ці сервіси допоможуть вам сплатити єдиний податок у строк, а також отримати інформацію про свої податкові зобов'язання.

Рубрика - Правозащитник: