21.02.2025, 20:49

Як вибрати тепловізійний приціл

Ольга Даниленко | Всі новини автора
Як вибрати тепловізійний приціл

Найкращий спосіб полегшити пошук цілі в умовах поганої видимості через дощ, сніг, дим або просто погане освітлення – тепловізійний приціл. І ми зараз розповімо вам найважливіше, що потрібно про нього знати.

Що таке тепловізійні приціли, як вони працюють і де використовуються

Якщо коротко, то тепловізор – оптично-електронний пристрій, який фіксує теплове випромінювання від об'єктів, обробляє його та перетворює на помітну людському оку картинку на екрані.

Будь-який об'єкт у світі генерує теплове випромінювання. Найчастіше – у невидимому людському оці спектрі, рідше – у видимому, у форматі світлового випромінювання. Так ось, тепловізор збирає ці промені за допомогою спеціальної прозорої для них лінзи, спрямовує їх на поле детекторів, які генерують електричний імпульс, потужність якого залежить від інтенсивності теплового випромінювання. І цей імпульс вже перетворюється на зображення на екранах, як у звичному нам телевізорі.

Це виявилося вкрай актуальним для наступних сфер людської діяльності:

  • Армія. Тут навіть пояснювати не потрібно, наскільки це важливо – швидко розпізнавати супротивника у складних умовах.
  • Полювання. Один з небагатьох варіантів вести нічне полювання і не видавати своє розташування джерелами світла.
  • Спецпідрозділи. Штурм будівлі, в якій заздалегідь відключили світло, а також дії в диму чи сльозогінному газі неможливі без використання тепловізорів та тепловізійних прицілів.
  • Митниця. Потужні тепловізори здатні виявити живих істот та об'єкти, які намагаються таємно провезти через кордон.
  • Охоронні структури. Камери, оснащені тепловізорами, можуть вести спостереження цілодобово, попри погодним умовам.
  • Cпортивні змагання. Тут тепловізійні приціли застосовуються хіба що на масштабних «польових» іграх, які й тривають довго, і погану погоду можуть застати.
  • Служби порятунку. Тепловізори полегшують пошук постраждалих у густому лісі, диму, під уламками та в інших не менш складних умовах.

Як вибрати тепловізійний приціл

На що звертати увагу при виборі

З урахуванням того, що коштують тепловізійні приціли досить багато – важливо знати, як саме їх правильно вибирати, щоб не переплачувати за непотрібну вам надмірність та додаткові функції. Так що при виборі слід звертати увагу на наступні моменти:

  • Кратність. Найважливіший для нас момент, оскільки йдеться саме про тепловізійні приціли, а вони повинні збільшувати зображення. У цілому, для ефективної роботи досить х8 чисто за рахунок оптики. Але до цього збільшення часто додають ще й цифровий зум, який хоч і робить картинку менш чіткою, але збільшує дальність розпізнавання.
  • Роздільна здатність матриці. Це те поле детекторів, на яке потрапляє теплове випромінювання. Чим воно більше – тим краще, але 320х240 вже вважається цілком достатнім. Хоча краще – у 2 рази більше
  • Чутливість. Тобто мінімальна різниця між температурами, яку прилад може виявити та відобразити на екрані. Чим вона менша – тим краще. Нормальним вважається від 5мК та нижче.
  • Частота оновлення кадрів. Відповідає за плавність картинки на моніторі. Мінімум 25 кадрів на секунду, оскільки саме стільки здатне розрізняти людське око.
  • Ступінь захисту. IP68. На інші варіанти краще взагалі не дивитися, тому що ви точно не хочете, щоб ваш дорогий тепловізійний приціл вийшов з ладу через дощ чи пил.
  • Дальність розпізнавання. Тобто, відстань, з якої можна визначити наявність якогось теплового джерела. Але ще не зрозуміти якого саме. Від 1000 м і більше.
  • Додаткові опції. Вбудована прицільна сітка (у нас, нагадуємо, оптичний приціл), причому бажано – з можливістю змінювати. Лазерний далекомір. Функція запису зображення. Все це дуже корисно, але дуже ситуативно. І значно збільшує підсумкову ціну пристрою.
  • Метод калібрування. Будь-який тепловізор у процесі роботи буде нагріватися – і це вноситиме спотворення у зображення, яке він має видавати. Тому крім автоматичного електронного калібрування, йому також періодично буде необхідне ручне. Найкраще – за допомогою кришки, оскільки вона скидає температуру і лінзи, і матриці. Хоча і потребує роботи руками.
  • Діапазон робочих температур. Чим нижче – тим краще, оскільки дозволяє працювати і взимку. Граничною вважається -30 для екранів OLED.

Тепер, коли ви знаєте, що таке тепловізійний приціл, вам набагато простіше розібратися з тим, який саме з існуючих потрібен саме вам. Особливо із допомогою, яку вам може надати сайт ІБІС. Просто тому, що наші фахівці чудово розуміються на тому, якою має бути складна оптика, щоб задовольняти всі можливі запити користувачів. І чудово орієнтуються в нашому ж широкому асортименті, в якому представлені найкращі моделі з доступних на українському ринку. Отже, якщо вам справді потрібен тепловізійний приціл – ви знаєте, куди за ним варто звертатися.

Рубрика - Правозащитник: