25.09.2020, 08:26

СБУ розкрила корупційну схему на митниці в Луганській області

Леся Матвеева | Всі новини автора
СБУ раскрыла коррупционную схему на таможне в Луганской области

У Луганській області керівництво Східної митниці ДФС України організувало корупційну схему вимагання грошей від комерсантів за проведення митного оформлення товарних партій.

СБУ блокувала функціонування вертикально побудованої злочинної схеми, повідомляє Час Пік з посиланням на прес-центр Служби безпеки України.

Співробітники СБУ провели комплекс негласних слідчих дій для документації корупційної схеми. Були отримані докази систематичного вимагання митниками грошей від комерсантів за проведення митного оформлення товарних партій в режимі імпорт.

Організаторами махінацій стали четверо керівників митниці різного рівня. За їх вказівкою митники створювали штучні перешкоди для оформлення вантажів. 

Гроші від імпортерів за безперешкодне митне оформлення безпосередньо отримували керівники одного з митних постів.

Як встановили оперативники СБУ, корупційна схема дозволяла керівництву Східної митниці тривалий час отримувати неправомірну вигоду в розмірі понад 5 мільйонів гривень на рік.

Ключові учасники корупційної оборудки були затримані після отримання одним з керівників митного поста чергової частини неправомірної вигоди.

Тривають невідкладні слідчі дії, проводяться обшуки та допити свідків. 

У рамках кримінального провадження за ч.3 ст. 368 Кримінального кодексу України вирішується питання про затримання зловмисників згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України та оголошення їм підозр.

СБУ раскрыла коррупционную схему на таможне в Луганской области СБУ раскрыла коррупционную схему на таможне в Луганской области СБУ раскрыла коррупционную схему на таможне в Луганской области

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк