26.09.2020, 21:26

Зеленський провів на Донбасі нараду з питань роботи ТКГ

Ольга Романец | Всі новини автора
ТКГ

Під час робочої поїздки в Донецьку область президент України Володимир Зеленський на КПВВ "Майорське" провів нараду з питань роботи Тристоронньої контактної групи.

Про це повідомляє прес-служба ВП, передає Час Пік.

На засіданні обговорили виконання домовленостей, досягнутих в Парижі під час зустрічі лідерів країн "нормандської четвірки" в грудні минулого року, а також проблеми, які заважають виконанню цих домовленостей. Було відзначено, що режим всеосяжного і стійкого припинення вогню є беззаперечним успіхом на шляху до досягнення миру на Донбасі.

"Дійсно, ми спостерігаємо мінімізацію втрат. На сьогодні режим тиші зберігається вже 62-й день. Хочу подякувати за витримку насамперед наших військових, подякувати командуванню ЗСУ та ООС, головнокомандувачу – за правильний підхід до армії, до кожного офіцера, до кожного солдата. І за знайдене розуміння, щоб цей перший крок до миру на Донбасі був можливий", - сказав Зеленський.

Представниця СММ ОБСЄ в Краматорську Едріна Мілфорд зазначила, що моніторингова місія фіксує значно менше порушень з 27 липня, коли почав діяти режим стійкого і всеосяжного припинення вогню.

Під час наради також обговорили просування в питанні розведення сил і засобів на чотирьох узгоджених ділянках, а також в питанні розмінування території Донбасу.

З метою прискорення переговорного процесу для досягнення великих результатів у всіх згаданих питаннях і швидкої імплементації домовленостей лідерів країн "нормандської четвірки" керівник офісу президента Андрій Єрмак запропонував учасникам ТКГ зустрічатися частіше.

"Я хотів би попросити представників Тристоронньої контактної групи незважаючи на наближення зими почати працювати щотижня. Немає сенсу затягувати процес переговорів", - зазначив Андрій Єрмак.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк