24.11.2020, 18:07

Сєверодонецький "Азот" почав відвантаження медичного кисню лікарням Луганщини

Марина Началова | Всі новини автора

facebook tweeter live rss
азот

ПрАТ "Сєвєродонецьке об'єднання АЗОТ" отримало реєстраційне свідоцтво і відновило випуск кисню медичної якості.

Про це повідомила прес-служба підприємства, передає Час Пік.

"Ми повністю виконали домовленості з керівництвом області та почали поставки кисню медичної якості в медустанови регіону. В першу чергу, мова йде про лікарні Сєверодонецька, Лисичанська, Рубіжного, Новоайдару та інших населених пунктів Луганської області. Всі дозвільні процедури ми пройшли максимально оперативно, починаючи з подачі документів в Державний експертний центр Міністерства охорони здоров'я. Була проведена детальна експертиза нашої документації, оцінка виробництва і якості продукції. Підприємству видано свідоцтво про реєстрацію медичного кисню як лікарського препарату", - повідомив Леонід Бугайов, Голова Правління ПрАТ "Сєвєродонецьке об'єднання АЗОТ".

Медичний кисень Сєверодонецького "Азоту" зареєстрований і внесений до Державного реєстру лікарських препаратів як препарат для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію коронавирусной хвороби (COVID-19).

Потужності підприємства дозволяють випускати 500 кубічних метрів на годину кисню медичного якості. Для зберігання медичного кисню застосовуються металеві газові балони високого тиску різної ємності. Оскільки "Азот" сьогодні працює в умовах повного виробничого циклу з випуску мінеральних добрив, технологічно можливість для випуску медичного кисню є.

"Підприємство почало відпускання цієї продукції нашим медичним установам, що значно допоможе в лікуванні хворих. Ми розуміємо важливість цілодобової його наявності - це врятує людські життя, - зазначив голова Луганської облдержадміністрації - керівник обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай. - Обсяг медичного кисню, який виробляє "Азот", повністю задовольнить потреби Луганщини. Зараз майже всі заклади охорони здоров'я області, які визначені для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19 і мають потребу в кисні, або вже уклали договори, або завершують оформлення відповідної документації".

Медичний кисень застосовується для приготування збагачених дихальних газових сумішей. У медицині ці суміші використовуються для лікування хвороб, пов'язаних з порушенням роботи органів дихання, і ряду інших захворювань. Основними споживачами медичного кисню є медичні установи - поліклініки, лікарні, санаторії.

Як стало відомо, фармкомпанія з Рубіжного планує в січні 2021 року розпочати випуск препарату для лікування COVID-19.

Раніше повідомлялося, що на Сєвєродонецькому "Азоті" ведеться капітальний ремонт агрегату в цеху виробництва азотної кислоти.

Нагадаємо, Лисичанська лікарня терміново шукає підрядника для монтажу киснепроводу.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

facebook tweeter live rss
n