"Пожити ще хочеться!": Чи готові жителі Сєвєродонецька вакцинуватися від COVID-19?
Українці сперечаються, наскільки безпечна та ефективна вакцина від коронавірусу. Жителі Сєвєродонецька також приєдналися до дебатів.
Україна з 15 лютого очікує поставку вакцин від коронавірусу. Відразу після отримання препаратів в країні почнеться перший етап вакцинації від COVID-19. Про це міністр охорони здоров'я України Максим Степанов заявив в ефірі телеканалу "Україна 24", повідомляє Час Пік.
Раніше глава МОЗ розповів, що в Україні на період з 2021 по 2022 р. заплановано 5 етапів вакцинації населення від COVID-19.
Серед українців тривають дебати навколо вакцинації від коронавірусу - одні готові робити щеплення "хоч завтра", інші побоюються ускладнень та можливих побічних реакцій організму, а треті не довіряють якості вакцин, які тільки проходять перевірку на людях.
Жителі Сєвєродонецька також приєдналися до дебатів. У місцевих групах в мережі вони висловлюють свої думки та побоюванн. Сєвєродончанам запропонували відповісти на питання: Чи готові вони до вакцинації від COVID-19?
Частина сєвєродончан переконана, що "щеплення - справа добровільна" і ніхто не буде насильно її робити, інші побоюються, що за відмову від щеплення в майбутньому доведеться "розплачуватися".
Судячи з коментарів, більшість сєверодончан поки не готова до вакцинації. Тим часом, влада України рапортує, що майже всі категорії українців згодні добровільно вакцинуватися від COVID-19.
Поки Україна тільки очікує надходження зарубіжної вакцини. Подивимося, як будуть розгортатися події...
Етапи вакцинації
Перший етап - вакцинація людей з критичним ризиком інфікування - медпрацівники та персонал, які надають допомогу хворим COVID-19, люди в будинках престарілих, військовослужбовці в зоні ООС. В рамках першого етапу планують вакцинувати 367 тисяч осіб.
Другий етап - вакцинація людей з надзвичайно високим ризиком інфікування - соцпрацівники, люди старше 80 років, інші медпрацівники. Другий етап охопить 2 млн 540 тис. осіб.
Третій етап - вакцинація людей з високим ризиком інфікування і ті, хто виконує функції з підтримки та безпеки життєдіяльності держави - співробітники ДСНС, поліції, СБУ, вчителі та інші категорії. Планується охопити 7,2 млн осіб.
Четвертий етап - вакцинація людей з підвищеним ризиком інфікування - люди старше 60 років, Дорослі з супутніми захворюваннями та інші категорії населення.
П'ятий етап - вакцинація громадян, які не входять до пріоритетних груп.
Довідка: Україна в рамках глобального механізму COVAX розраховує отримати від 8 до 16 млн доз вакцини від коронавірусу, чого вистачить для вакцинації 4-8 млн українців.
За даними МОЗ, у лютому Україна отримає 117 тисяч доз вакцини Pfizer/BioNTech, а за перше півріччя - від 2,2 до 3,7 млн доз препарату AstraZeneca/Oxford.
Також у лютому Україна отримає 1 млн доз вакцин від коронавірусу в рамках контракту про постачання 12 млн доз препарату виробництва компаній AstraZeneca та Novavax.
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк.