07.05.2021, 12:35

На Луганщині третю добу триває страйк шахтарів: під землею залишаються 14 гірників

Леся Матвеева | Всі новини автора
facebook tweeter live rss
Луганская, забастовка шахтеров

На шахті "Гірська" ДП "Первомайськвугілля" третю добу триває підземний страйк шахтарів через борги із заробітної плати. 14 шахтарів не піднімаються на поверхню, вимагаючи виплати заборгованості. Поліція відкрила кримінальну справу через невиплату гірникам зарплати.

Повідомлення про те, що на ВП шахта "Гірська" ДП "Первомайськвугілля" проводиться страйк надійшло в поліцію м. Попасна 5 травня. Слідчі проводять опитування рідних та близьких страйкуючих гірників і керівників шахти, повідомляє Час Пік з посиланням на Відділ комунікації поліції Луганської області.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ознаками ч.1 ст. 175 КК України "Невиплата заробітної плати, стипендії, пенсії або інших встановлених законом виплат".

Як повідомляє голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець, 6 травня одному з учасників підземного протесту стало погано, його підняли на поверхню. Зараз під землею залишаються 14 гірників.

За словами Волинця, протестувальники забезпечені їжею та теплим одягом. Поруч з ними знаходяться бійці гірничорятувальної служби і чергує лікар.

За його словами, щоб змусити шахтарів піднятися на поверхню і зупинити страйк, місцева влада тисне на їхні сім'ї.

"Було проявлене хамське ставлення працівників поліції до сімей шахтарів. Вони відвідують сім’ї учасників акції протесту і збирають дані на гірників. Особливо це хвилює людей старшого віку, які добре пам’ятають, що таке НКВД та репресії, уявляють, що таке переслідування з боку системи.

Мене обурює той факт, що контролюючі органи замість того, щоб розібратися в тому, хто обікрав шахтарів, чому їм не виплачується зарплата, долучаються до знущань над шахтарськими сім’ями.

Цю інформацію від сімей отримують шахтарі у підземних умовах. Що це, якщо не психологічний тиск, щоб примусити шахтарів як скоріше виїхати на поверхню?", - написав Волинець на своїй сторінці у Facebook.

Шахтарі вимагають виплати боргу по зарплаті, який по ДП "Первомайськвугілля" досяг 127,4 млн грн.
Крім того, шахтарі не задоволені забезпеченням державних вугледобувних підприємств засобами індивідуального захисту і хочуть підвищення окладів.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

facebook tweeter live rss