27.05.2021, 11:54

У Лисичанську розгорається "ковидний" скандал: хвору на COVID-19 відмовилися госпіталізувати

Леся Матвеева | Всі новини автора
Иллюстративное фото / Открытый источник

У Лисичанську хворій на коронавірус жінці, з ураженням легень на 70%, лікар відмовилася виписувати направлення на госпіталізацію. Лисичанці довелося лікуватися на стаціонарі в сусідньому Сєвєродонецьку. Почалася службова перевірка по даному інциденту.

У Лисичанську проводять службову перевірку правомірності дій лікаря однієї з міських лікарень, яка відмовила в госпіталізації місцевій жительці, хворій на коронавірус, повідомляє Час Пік.

Через відмову в стаціонарному лікуванні, нібито, через відсутність вільних місць у лікарнях міста, жительці Лисичанська довелося лікуватися у Сєвєродонецьку.

Сімейна лікар жінки відмовилася говорити на камеру, заявивши по телефону, що в госпіталізації не відмовляла. Головний лікар Лисичанської багатопрофільної лікарні також відмовився прокоментувати ситуацію.

За словами начальника відділу охорони здоров'я Лисичанської ВЦА Ігоря Бондаренка, в місті 236 ліжок для хворих на COVID-19.

"Повідомили, що місць на 4 травня в лікарні не було, хоча це неправда. На цей проміжок часу в лікарні було вільних 80 місць, які забезпечені киснем. Будемо розбиратися в цій ситуації, чому і хто відмовив", - сказав Бондаренко.

Директор Департаменту охорони здоров'я Луганської ОДА Юрій Стогнієв уточнив, що якщо лікарі відмовляють хворим у госпіталізації, необхідно телефонувати на гарячу лінію в ОДА.

"Вперше я таке чую, що у нас в області є черги для ковидних хворих, я перевірю цей факт. Якщо такі факти відбуваються, я особисто буду вирішувати це питання, і людям, яким необхідна допомога, вони можуть звертатися до мене, я буду їх вислуховувати і вирішувати це питання... Як я говорив, є й інші заклади - ми будемо перенаправляти або в Сєвєродонецьк, або в Рубіжне...", - сказав Стогниев.

Більш детально про ситуацію, що склалася дивіться в сюжеті "Суспільне Донбас".

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк