21.06.2021, 22:59

У низці областей України відбувся передчасний листопад: фахівці пояснили причину аномалії

Марина Началова | Всі новини автора
опадают листья абрикос

Жителі східних і південних областей України помітили, що в травні-червні почали хворіти плодові дерева. Головним чином постраждали абрикоси і персики, які активно скидають листя.

Подібна аномалія спостерігалася і в попередні роки, повідомляє Час Пік.

Так, опале зелене листя абрикос масово спостерігають жителі Луганської, Донецької, Дніпропетровської, Запорізької областей.

Фахівці впевнені, що причина того, що відбувається, криється в погодних умовах. Природу аномального листопаду пояснив у коментарі виданню "Укрінформ" начальник управління фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби в Запорізькій області Віктор Шиб.

За його словами, велика кількість дощів і холод спровокували розвиток грибків, які вражають плодові дерева. Листя опадає через хворобу дерев, яка називається "плодова гниль" або "моніліоз".

"Це проблема приватного сектора, в промислових садах її, як правило, немає. Там дерева обробляють, захищають від різних грибкових хвороб. Захворювання пов'язане з погодними умовами: рясні дощі, холодна весна, перепад нічних і денних температур, підвищена вологість", - зазначив Шиб.

Доцент кафедри генетики і рослинних ресурсів Запорізького національного університету Ірина Приступа також зазначила, що дерева хворіють на грибкові та інші інфекційні хвороби через несприятливі погодні умови. Хвороба може призвести до зниження врожаю, оскільки втрата листя загрожує недоотриманням рослиною корисних речовин.

За словами Приступи, грибки можуть вражати не тільки листя, а й плоди. Визначити, що дерево хворіє, можна по виду плодів, які можуть мати плями, "крапельки", "бородавки". Смакові якості у таких плодів нижче, ніж у здорових.

Дивіться ще: Кусаються морські блохи та ціни: в мережі показали обстановку в курортному Бердянську

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк