09.07.2021, 08:26

На окупованому Донбасі у секретних в'язницях утримують понад 3500 українців, - МЗС

Леся Матвеева | Всі новини автора
facebook tweeter live rss
На оккупированном Донбассе в тюрьмах удерживают украинцев

За даними Генеральної прокуратури, в окупованих Донецьку таЛуганську діють понад 160 секретних в'язниць, в яких незаконно утримуються понад 3500 громадян України.

Про це повідомила перший заступник міністра МЗС України Еміне Джапарова на своїй Facebook-сторінці, передає Час Пік.

Еміне Джапарова закликає об'єднати зусилля, щоб ліквідувати всі подібні незаконні об'єкти на Донбасі. 

"Маємо спільними зусиллями закрити всі секретні в’язниці на окупованих територіях Донецької та Луганської областей, створені Російською Федерацією. Вимагати від російського окупанта безперешкодного доступу регіональними та міжнародними правозахисними організаціями до всіх місць позбавлення волі та забезпечення повноцінного конфіденційного спілкування з усіма затриманими на тимчасово окупованих територіях...

Зі свого боку, Україна вживатиме всіх необхідних заходів для притягнення до відповідальності всіх винних у цих грубих порушеннях прав людини, особливо тих, що становлять військові злочини", - написала Еміне Джапарова.

Вона нагадала, що РФ вже восьмий рік поспіль "щодня здійснює злочини проти громадян України - вдаючись до тортур та психологічного тиску на незаконно затриманих як на тимчасово окупованих територіях України, так і на території Російської Федерації".

Читайте також: Родинам українських політв'язнів виплатили 1,4 млн гривень допомоги

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

facebook tweeter live rss