29.07.2021, 11:48

У Лисичанську скорочують медпрацівників в обласній дитячій лікарні для оптимізації

Ольга Станишевская | Всі новини автора

У Лисичанську зі скандалами проходить "оптимізація" відділень Луганської обласної дитячої клінічної лікарні (ЛОДКЛ). При цьому одним наказом скорочують лікарів та медперсонал без можливості подальшого працевлаштування, другим вводять додаткові койко-місця.

"Вітаю всіх батьків з дітьми які страждають на діабет, затримку росту, хвороби нирок, і травної системи ... З 3 жовтня відділення педіатрії # 2 скорочують в повному складі", - написав Петро Іщенко, завідувач відділення педіатрії №2 Луганської обласної дитячої клінічної лікарні, у своєму акаунті у Фейсбуці. Він також опублікував фото наказу про скорочення штату лікарні.
 

 

Наказ "Про скорочення штатної чисельності структурних підрозділів лікарні" від 28.07.2021 підписаний Світланою Ошеко, генеральним директором Луганської обласної дитячої клінічної лікарні.

Хто потрапив під скорочення

Скорочують медперсонал делькількох відділень. Наприклад, в поліклініці прибирають медсестру та реєстратора і частини ставок лікарів і медсестер в спеціалізованих кабінетах, то в відділеннях педіатрії №1 і №2 скорочують ставки завідувачів відділення, всіх медсестер і санітарок - понад 40 осіб. Так, повністю зкороченню підлягають ставки лікаря-ендокринолога, лікаря-нефролога; 0,25 ставки лікаря-пульмонолога; 0,5 ставки лікаря-кардіоревматолога.

Крім цього, скорочують ставку завідувача відділення офтальмології та частини ставок медперсоналу в інших відділеннях.
 

Влаштували чистку кадрів?

Виявляється, є два накази: один про скорочення, другий про "зміну структури підприємства та штатної чисельності ", в якому першим пунктом виключають з відділення педіатрії №2 30 ліжок і другим пунктом вводять 40 ліжок, в тому числі 5 кардіоревматологічних. 

 

Але при цьому в першому наказі є пункт 2.1, який говорить:

"Підготувати проєкт наказу про попередження осіб, які підпадають під скорочення і наступне звільнення з роботи у зв'язку зі скороченням його посади й про неможливість подальшого працевлаштування та ознайомлення під особистий підпис".

Тобто це не реорганізація, при якій звільнення працівників не є обов'язковою умовою. Єдиною передумовою, яка дозволяє здійснити звільнення при реорганізації, є зміна умов в організації виробництва і праці. З огляду на те, що відділення нібито залишається на місці, додається 10 ліжок, ні про яку зміну мова не йде.

"Сигналізував про те, що лікарня стрімко йде на дно"

У коментарях до свого посту Петро Іщенко розповів, чому він проти такої "реорганізації". За його словами, персонал відділення вже зараз недоотримує належні їм ставки, при цьому адміністрація коментує цей факт відсутністю коштів.

"У відділенні склалася критична ситуація. Вона полягає в тому, що протягом липня 2021 року, медичним сестрам відділення адміністрацією КНП ЛОР «ЛОГКБ» було відмовлено в підробітках, таким чином з 12,25 ставок медичних сестер фактично розроблялося 8 ставок, включно зі ставкою старшої медичної сестри, з 6,25 ставок молодших медичних сестер розроблялося тільки 4 ставки. Протягом червня та липня старша медична сестра безоплатно виконує функції процедурної медичної сестри. Адміністрація аргументувала це відсутністю коштів. Про яке "розширення" може йти мова, якщо Керівництво не може забезпечити грошима наявні ставки. І до речі я двічі відмовився від розширення відділення і розтягування його на два поверхи, до того ще й різних крил будівлі..."

"Проблему відсутності стратегії розвитку і загрозу існування лікарні, я піднімав ще навесні 2020 року, зустрічався з головою області, так і з його заступниками та представниками Департаменту. Я неодноразово сигналізував про те, що лікарня стрімко йде на дно, але .... пройшов рік, лікарню покинуло 17! лікарів", - прокоментував Петро Іщенко.

У коментарі до посту Іщенка користувачів Наталія Бутова зазначила Сергія Гайдая, голову ВЦА області, та попросила прокоментувати ситуацію у своєму "прямому ефірі", на що він погодився.

 

Час Пік 26 квітня 2020 року писав про ситуацію, яка тоді склалася в лікарні. На той час медперсонал відправляли в безоплатні відпустки. Також частина працівників вийшли з профспілки. Як розповів тоді Петро Іщенко, співробітники були не згодні з колективним договором, де встановлено мізерні ставки: лікарям - 3800-4700 грн, медсестрам 3000 грн, санітарка - 2500 грн, при цьому ставки в адміністрації - 9000-11000 тис грн.

Залишається тільки сподіватися, що "оптимізація", затіяна в лікарні не заради звільнення "незадоволених", які боролися за свої права.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк