30.07.2021, 09:34

Реконструкція очисних споруд та заміна аварійної ділянки водоводу: Заїка розповів про плани щодо модернізації "Лисичанськводоканалу"

Марина Началова | Всі новини автора
заика лисичанск

Військово-цивільна адміністрація Лисичанська працює над проєктом модернізації "Лисичанськводоканалу". Планується реконструкція міських очисних споруд, існуючої каналізаційної насосної станції, заміна аварійної ділянки магістрального водоводу.

Про це говорив на прес-концеренції керівник Лисичанської міської ВЦА Олександр Заїка, передає Час Пік.

Заїка підтвердив, що ЛКСП "Лисичанськводоканал" знаходиться у вкрай важкому фінансовому стані. Борги минулих років за енергопостачання та не оплата населенням послуг водопостачання та водовідведення призвели до того, що електроенергія оплачується з місцевого бюджету.

Наразі Лисичанська міська ВЦА здійснює оплату за спожиту активну електроенергію минулих років відповідно до попередніх домовленостей з ТОВ "ЛЕО". Кредиторська заборгованість за спожиту електроенергію ЛКСП "Лисичанськводоканал" станом на 01.07.2021р. становить 11 548,6 тис. грн (ДП ЗД "Укрінтеренерго") та 165 489,3 тис. грн. (ТОВ "ЛЕО").

В свою чергу дебіторська заборгованість населення за надані послуги водопостачання та водовідведення перед ЛКСП "Лисичанськводоканал" станом на 01.07.2021 складає понад 88,5 млн. грн.

За словами Заїки, для покращення роботи підприємства розроблено проєктно-кошторисну документацію, яка очікує фінансування та виконання. Наразі запланована реконструкція міських очисних споруд (МОС) за адресою: вул. Мічуріна, 16-б та МОС м. Привілля.

Для якісного водопостачання і зменшення втрат питної води ЛКСП "Лисичанськводоканал", терміново потребується реконструкція аварійної ділянки магістрального водоводу подачі питної води від ПК-104 до ВНС "Лисичанська". Необхідна розробка проєктно-кошторисної документації та виконання робіт по проєкту: "Реконструкція магістрального водоводу подачі питної води від ПК-104 до ВНС "Лисичанська", протяжністю 2,8 км".

Багато чого вже зроблено і в поточному році, зауважив керівник. Так, виконані роботи по заміні водогону Ду 400 мм вул. ім. Ген. Потапенка протяжністю 103 м. Проводяться ремонтні роботи по вул. Гарибальді, замінені труби Ду 160 мм протяжністю 600 м. Плануються ремонтні роботи водоводів по вул. ім. В. Сосюри та вул. ім. Д.І. Менделєєва.

Також задля зменшення тарифу на електричну енергію розглядається питання переходу ЛКСП "Лисичанськводоканал" з другої категорії електроживлення на першу та розробки проєктно-кошторисної документації на "Будівництво підстанції 35/6 кВт на дільниці насосної 2-го підйому Білогорівського водозабору ЛКСП "Лисичанськводоканал" орієнтовною вартістю 14 млн. грн.

Читайте ще: 

У Лисичанську оцінили якість водопровідної води: що тече з кранів містян

Арешт рахунків "Лисичанськводоканалу": Гайдай сказав, як будуть вирішувати проблему

У Лисичанську з'явиться 8 нових вулиць: вже відомі назви

Стало відомо, коли поїдуть перші тролейбуси з Сєвєродонецька до Лисичанського залізничного вокзалу

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк