09.09.2021, 12:56

Керівник Сєвєродонецького "Азоту" підозрюється в ухиленні від сплати податків

Леся Матвеева | Всі новини автора
ЧАО "Северодонецкое объединение АЗОТ"

Голові правління ПрАТ "Сєвєродонецьке об'єднання АЗОТ" 7 вересня 2021 року повідомлено про нову підозру за фактом умисного ухилення від сплати податків.

Слідчий прокуратури повідомив про нову підозру голові правління ПрАТ "Сєвєродонецьке об'єднання АЗОТ" за фактом умисного ухилення від сплати податків, що призвело до фактичного ненадходження до держбюджету коштів в особливо великих розмірах та службової недбалості, тобто невиконання або неналежне виконання посадовою особою своїх службових обов'язків через недобросовісне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки. Про це повідомляє прес-служба Луганської обласної прокуратури, передає Час Пік.

За даними слідства чиновник організував протиправну схему ухилення від сплати податків.

"За його вказівкою, починаючи з лютого 2017 року, всупереч наявним податковим зобов’язанням перед державним бюджетом з розрахункових рахунків ПрАТ "Сєвєродонецьке об’єднання АЗОТ" незаконно виводилися грошові кошти на інші підприємства холдингу під виглядом безпроцентної позики та фінансової допомоги.

У такий спосіб підозрюваний, діючи всупереч чинному законодавству, створивши штучні умови щодо неможливості сплати податкового боргу, умисно ухилився від сплати податку на доходи фізичних осіб", - повідомили в прокуратурі.

За висновками проведеної судової економічної експертизи своєчасно до держбюджету не надійшло понад 20 млн грн податку.

Також в ході досудового розслідування встановлено факт вчинення посадовцем службової недбалості, яка виразилися в нарахуванні підприємству штрафних санкцій у сумі понад 5 млн грн за несвоєчасну сплату зазначених податків.

Найближчим часом обвинувальний акт буде направлено до суду для розгляду по суті. Чиновнику загрожує до 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк