10.09.2021, 09:30

На Луганщині нова залізнична гілка може пройти через Сєвєродонецьк

Леся Матвеева | Всі новини автора
Иллюстративное фото / Открытый источник

Нова залізнична лінія, яку планують побудувати на Луганщині, з'єднає північні райони регіону із загальною мережею української залізниці. Розглядається чотири варіанти будівництва нової гілки, один з них - гілка пройде через Сєвєродонецьк. А значить, в обласному центрі може з'явитися залізничний вокзал.

Луганська область вже не один рік намагається вирішити проблему відновлення залізничного сполучення східних та північних районів регіону, які виявилися відрізаними після початку війни на Донбасі, із загальною мережею української залізниці. Вже приступили до першого етапу реалізації проєкту. Про це розповів керівник напрямку енергетики та інфраструктури проєкту USAID "Економічна підтримка Східної України" Олександр Стеценко в програмі "Офіційна розмова" на телеканалі "Дім", передає Час Пік.

Він розповів про основну проблему Луганської області із залізничним сполученням та про втрати регіону через відсутність залізничного сполучення.

"До 2019 року все впиралося в те, що ця залізнична гілка, якщо вона буде побудована, ніколи себе не окупить. Тобто дохід, який вона може генерувати за рахунок перевезення вантажів, він взагалі ніколи не зможе покрити витрати. Тобто це виключно збитковий проект...

За результатами дослідження, які було презентовано 7 грудня 2019 року для Ради національної безпеки, Кабінету Міністрів, незважаючи на те, що вартість цього проєкту коливається в районі 80-100 млн дол., втрати Луганської області тільки за рік від відсутності залізничного сполучення за 2018 або 2019 рік становлять понад 90 млн євро", - пояснив експерт.

За словами Олександра Стеценка, запропоновано чотири варіанти того, де пройде нова залізнична гілка. Буде обрано один найкращий. 

"Один з варіантів передбачає, що ця залізнична гілка пройде через Сєвєродонецьк. Тобто це автоматом означає, що у Сєвєродонецьку з'явиться ж/д вокзал. Зараз місто - тимчасовий обласний центр, але там немає такого вокзалу. І він може з'явитися, якщо буде обраний цей варіант", - сказав Стеценко.

Детальніше дивіться в сюжеті...

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк