27.10.2021, 09:32

Подорожчання газу на Луганщині ненадовго перенесли: до якої дати необхідно обрати нового постачальника газу

Леся Матвеева | Всі новини автора
Подорожание газа на Луганщине

У Луганській області з 20 жовтня одна з місцевих газопостачальних компаній припинила постачати газ своїм клієнтам. Тепер споживачі заплатять за газ удвічі більше. Стало відомо, що подорожчання для побутових споживачів ненадовго відстрочили.

Нагадаємо, ДК "Нафтогаз України" раніше повідомляла, що на Луганщині 18 тисяч клієнтів отримують газ за рахунок тимчасового механізму страхування споживачів та повинні подати заявку й підключитися до нового постачальника, передає Час Пік.

"20 жовтня 2021 року, майже 18 тисяч побутових клієнтів у місті Сєвєродонецьк, Рубіжне, Лисичанськ, а також у Сватівському, Сєвєродонецькому, Старобільському та Щастинському районах, починають тимчасово забезпечуватися газом шляхом постачальника «останньої надії» (ПОН). Надалі для безперебійного газопостачання мешканці Луганщини мають обрати та підключитися до ринкової компанії.

Ціна для цих клієнтів у жовтні, як для клієнтів ПОН, буде дорівнювати 16,56 грн/куб.м з ПДВ, без вартості розподілу (доставки)", - йдеться в повідомленні компанії.

Директор Департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації Віталій Сурай поінформував, що до 30 листопада жителі області, які були переведені до постачальника останньої надії, платитимуть за газ за тарифом 7,96 грн за куб. м газу. Відповідне рішення затверджене ]]>постановою ]]>Уряду №1102 від 25 жовтня 2021 року.

Але до 30 листопада 2021 року їм необхідно вибрати нового постачальника газу.

Віталій Сурай зазначив, що документом врегульовано питання тарифу для таких абонентів. Жителі Луганщини зможуть до 30 листопада вибрати нового постачальника. За цей період вони платитимуть по 7,96 гривень за куб.м, а не по 16,56 гривень за куб. м, як було встановлено раніше для клієнтів постачальника останньої надії.

"...для побутових споживачів постачання природного газу з 1 жовтня по 30 листопада 2021 р. здійснюється постачальником "останньої надії" за ціною, що не може перевищувати 7,96 гривні за 1 куб. метр з урахуванням податку на додану вартість...",- йдеться в постанові Кабміну.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк