05.11.2021, 09:58

У Києві перейменували ряд вулиць та дали назви 4 новим об'єктам: список

В Киеве переименовали улицы

У Києві перейменовано 12 вулиць та провулків й дано назви кільком безіменним об'єктам. Документи, в яких зазначена стара назва, залишаються в силі.

Київська міська рада на засіданні 4 листопада перейменувала 12 вулиць та провулків, а також дала назви двом раніше безіменним площам, скверу та вулиці. Про це ]]>повідомляє ]]>прес-служба Київської міськради, передає Час Пік.

"Відповідні громадські обговорення щодо цих змін попередньо відбулись на єдиному вебпорталі територіальної громади Києва у спеціальній рубриці "Е-місто" "Громадське обговорення проєктів нормативно-правових актів", де кожен користувач мав змогу ознайомитись із запропонованим проєктом рішення, висловити свої пропозиції, зауваження, оприлюднити власну редакцію проєкту", - йдеться у повідомленні.

Перейменували

У Святошинському районі:

  • вулицю Миколи Кузнєцова на вул. Олеся Бабія (на честь українського письменника, поета і літературознавця);
  • вулицю Костюка на вул. Професора Ейхельмана (видатного науковця, громадського та політичного діяча, вченого-правознавця);
  • вулицю Павленка на вул. Христини Сушко (видатної діячки та військового медика, поручника Армії УНР, однієї з найвідоміших учасниць Визвольних змагань 1917-1921 років);
  • провулок Павленка на провулок Мовчунівський (повернення історичної назви).

у Солом'янському районі:

вулицю Народного ополчення на Святослава Хороброго (для вшанування пам’яті правителя Київської Русі з династії Рюриковичів, Великого князя Київського);

  • вулицю Молодогвардійську на вул. Володимира Сікевича (видатного військового і політичного діяча, генерала-хорунжого армії УНР, полковника генерального штабу та генерал-майора царської армії, посла УНР в Угорщині);
  • вулицю Петра Заломова на вул. Феофіла Яновського (видатного лікаря-терапевта, дійсного члена Всеукраїнської академії наук);
  • вулицю Московську (в селищі Жуляни) на вул. Григорія Гуляницького (видатного військового і політичного діяча, одного з чільних дипломатів Гетьманщини).

у Дарницькому районі:

  • вулицю Малоземельну на вул. Алімпія Галика (видатного київського живописця і гравера XVIII століття, ієромонаха Києво-Печерської лаври, керівника Лаврської іконописної майстерні).

у Шевченківському районі:

  • вулицю Цулукідзе на вул. Наталі Забіли (видатної письменниці та поетеси);
  • провулок Невський на провулок Нивський (від назви місцевості, де він пролягає).

у Дніпровському районі:

  • вулицю Курнатовського на вул. Остафія Дашкевича (політичного та громадського діяча, талановитого військового організатора, ідеолога реєстрової козаччини, першого козацького гетьмана).

У Києві з'явилися

  • площа Відрадна у Солом’янському районі (розташована на перетині просп. Відрадний та вул. Героїв Севастополя);
  • Кловська площа, розташована біля станції метро "Кловська" у Печерському районі;
  • сквер імені Василя Сліпака на честь Героя України, всесвітньо відомого українського співака, добровольця, що загинув на Донбасі у 2016 році, (розташований на розі Андріївського узвозу та вул. Боричів Тік у Подільському районі);
  • вулиця Миколи Костомарова на честь видатного українського історика, поета та прозаїка (проїзд від вул. Професора Підвисоцького до ЖК "Новопечерські Липки" у Печерському районі).

Відзначається, що при перейменуванні вулиці немає необхідності міняти адресу реєстрації в паспорті, це можна зробити тільки за власним бажанням. Крім того, документи на право власності, авто та інші правовстановлюючі документи, в яких зазначена стара назва залишаються в силі. 

Внести зміни в правовстановлюючі документи можна під час чергового візиту до нотаріуса (наприклад, у разі продажу майна). У разі необхідності, довідку про зміну назви вулиці можна отримати в Департаменті містобудування та архітектури КМДА.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк