03.12.2021, 22:03

На Луганщині розпочалася кампанія з вирубки ялинок до Нового року

елки

У Луганській області почали готувати дерева до новорічних свят. Ялинкова кампанія триватиме протягом грудня. За планами, на продаж піде понад 27 тисяч ялинок.

Від незаконної вирубки дерева охороняють 29 спеціальних рейдових бригад, передає Час Пік з посиланням на "Суспільне Донас".

Так, новорічні ялинки вже готують на ділянці Старокраснянського лісництва.

"Для того щоб дерева росли краще, вище, красивіше, ми робимо прочищення. Прибираємо забиті непотрібні дерева. Має бути десь від 50 сантиметрів до метра між красивими деревами", - розповідає робітник Андрій.

Кремінське лісомисливське господарство - одне з восьми в області. Планується, що воно "подарує" до Нового року понад шість тисяч дерев. Над цим працюватимуть близько 20 робітників та підрядники.

"Ялинки надходять на склад підприємства і звідти реалізуються населенню або оптовим покупцям. У лісовому господарстві оборот рубки становить понад 100 років. Тому наступного разу ялинки з цієї ділянки можна буде заготовити тільки років через 100", - повідомив головний лісничий ДП "Кремінське лісомисливське господарство" Володимир Андрєєв.

Зазначається, що всі ялинки матимуть чіп. Це означає, що вони реалізуються законно. Купити ялинку можна буде на території восьми лісогосподарств області. А ось кожне незаконно вирубане дерево обійдеться порушнику приблизно в 1000 гривень. 

Читайте також: "Попереду складна зима": у ЛЕО закликали жителів Луганщини бути готовими до "віялових" відключень світла

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк