26.01.2022, 14:07

До столиці за 7 годин: Швидкісні електропотяги з Лисичанська до Києва можуть запустити за кредитні кошти ЄІБ

Марина Началова | Всі новини автора

25 січня 2022 року під головуванням заступника Міністра фінансів України Олександра Кави відбувся черговий онлайн перегляд портфелю проектів Європейського інвестиційного банку (ЄІБ).

Зокрема розглядався проект запуску швидкісного потягу, який має порадувати мешканців Луганщини, передає Час Пік з посиланням на прес-службу ]]>Мінфіну]]>.

Повідомляється, що сторони обговорили можливості реалізації за кредитні кошти ЄІБ проекту із запуску швидкісних електропоїздів з Києва до Лисичанська Луганської області за 7 годин, завдяки фінансування модернізації та електрифікації залізниці на ділянці Сіверськ – Новозолотарівка – Лисичанськ.

"Кредитні кошти ЄІБ дозволили Уряду реалізувати низку важливих проектів з соціально-економічного розвитку України та підвищити якість життя для наших громадян. На сьогодні портфель проектів ЄІБ в державному секторі є найбільшим серед Міжнародних фінансових організацій з якими співпрацює Уряд України, - зазначив Олександр Кава.

Починаючи з 2004 року загальний обсяг наданих Європейським інвестиційним банком фінансових ресурсів в Україні, як в державному, так і приватному секторі складає більше 7,5 млрд євро. На сьогодні проектний портфель ЄІБ у державному секторі складає 25 проектів загальним обсягом 5,2 млрд євро, ще 3 проекти загальною вартістю 570 млн євро знаходяться на стадії ратифікації фінансових угод.

Спільні з ЄІБ проекти спрямовані на покращення стану автомобільних доріг України, модернізацію енергетичної галузі, розвиток муніципальної, авіаційної та залізничної інфраструктури, розвиток транспортної логістики, енергоефективність громадських будівель у містах України, створення центрів професійної освіти, підтримку малого та середнього бізнесу, відновлення соціальної інфраструктури Донецької і Луганської та ряду інших регіонів України.

Нагадаємо, мешканців частини Лисичанська попередили про заплановане відключення води.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк