28.05.2022, 09:08

Російські війська розпочали прямий штурм Сєвєродонецька, але їм не вдасться швидко просунутися - ISW

Леся Матвеева | Всі новини автора
Луганская, война

Російські війська нарощують позиції навколо Сєвєродонецька Луганської області та 27 травня розпочали прямий штурм, не чекаючи повного оточення міста. Як зазначають аналітики Американського Інституту дослідження війни (ISW), російські окупанти навряд чи зможуть швидко просунутися у Сєвєродонецьку, оскільки не вправні в боях у містах.

Російсько-окупаційні війська 27 травня розпочали прямий штурм Сєвєродонецька. На думку аналітиків ISW, українські війська уповільнили просування більшості російських ліній, повідомляє Час Пік з посиланням на ]]>ISW]]>.

Експерти ISW уточнюють, що інформація "ЛНР" про те, що російські війська перерізали всі шляхи та оточили місто, захопивши українські підрозділи в Сєвєродонецькому котлі, не відповідає дійсності. Російські окупанти не змогли повністю оточити українських захисників.

Геолокаційні дані підтвердили, що чеченські підрозділи російської армії 27 травня захопили готель "Мир", розташований у північній частині Сєвєродонецька. Голова Сєвєродонецької ВЦА Олександр Стрюк повідомив, що раніше українські війська відбили атаки росіян на готель, але згодом окупанти знову захопили позиції.

"Український Генштаб повідомив, що російські війська продовжують штурмувати села, що прилягають до траси Т1302 від Бахмута до Лисичанська, на північний схід від Попасної. Російські війська також атакували на схід від Попасної, щоб забезпечити доступ до траси Т1303 на Лисичанськ. Російські сили, швидше за все, віддають перевагу напрямку на Лисичанськ, а не просуваються до Бахмута, щоб підтримати основні операції РФ у Сєвєродонецьку", - повідомляють аналітики ISW.

У той же час вони зазначають, що росіяни не вправні у боях на міській місцевості, тому навряд чи зможуть швидко просуватися.

"Російські сили протягом усієї війни погано справлялися з операціями у забудованих міських районах і навряд чи зможуть швидко просунутися у Сєвєродонецьку", - зазначають експерти ISW.

За оцінкою ISW, росіяни, швидше за все, продовжуватимуть поступово просуватися вперед і найближчими днями можуть оточити Сєвєродонецьк. Втім, російські операції навколо Ізюма залишаються в безвиході, і окупанти довгий час не можуть прискорити своє просування.

Читайте також: У битві за Сєвєродонецьк та Лисичанськ противник втратить все - військовий експерт

Северодонецк

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк