03.08.2022, 16:40

Експерт пояснив, чому росіяни досі не можуть повністю захопити Луганську область

Марина Началова | Всі новини автора

Невелика частина Луганської області досі тримає оборону, хоча російські окупанти ще місяць тому відзвітували про начебто "звільнення" регіону.

Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко розповів, чому перестала працювати тактика "вогневого валу", завдяки якій росіяни захопили Сєвєродонецьк, Лисичанськ та інші населені пункти Луганщини.

За словами Коваленка, саме на цьому клаптику Луганщини окупанти не можуть використовувати тактику "вогневого валу".

"Їм, наприклад, не дозволяють це зробити відстані, які може покривати їх артилерія до того, щоб опинитися в ситуації контрбатарейної боротьби. Тобто вони можуть її використовувати, але ця артилерія одразу буде в зоні контрбатарейної боротьби, під час якої українська артилерія має перевагу як по точності, так і по дальнобійності", - пояснив експерт.

Коваленко нагадав, як під Білогорівкою передові підрозділи ворога були майже повністю знищені комбінованим ударом артилерії ЗСУ, з використанням авіації.

"Тому їм досить складно зараз повністю закрити межі Луганської області. Але вони, я вважаю, все одно будуть намагатися це зробити, тому що просування в напрямок Сіверська має для них дуже велику роль у пропагандистському контексті. Але наразі в них немає такої повної можливості", - зазначив Коваленко.

Дивіться ще: "Вже нагадує Прип'ять": На що перетворилося знакове для "руського міру" місце в Сєвєродонецьку

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк