15.08.2022, 17:07

Реалії окупованого Сєвєродонецька: черга за водою, пересувна "помивочна" та стаціонарна "харчевня"

Ольга Ранская | Всі новини автора
Северодонецк

Окупований Сєвєродонецьк намагається повернутися до колишнього життя. І на тлі того, чого досягло процвітаюче місто до початку війни, виглядають ці потуги безглуздо і убого, ніби воно опинилося в епосі Середньовіччя.

У місцевих чатах можна зустріти чимало повідомлень городян про те, як роздертий Сєвєродонецьк виживає без комунікацій, повідомляє Час Пік.

Вода

Так люди пишуть про те, що досі в місті туго з водою. Наприклад, питну воду можна набрати зі свердловини за "Шале", проте дають по три пляшки 5-6 літрів і простояти за нею доведеться близько 1,5 години, т.к. черга на початку дня людей 40-50.

Щодо технічної води, то ситуація досі кардинально не змінилася: містом розставлені ємності з технічною водою, крім того їздять роздають водою по дворах. Електрики немає, люди готують на багаттях.

"Помивочні" та "харчевня"

Нещодавно в місті з'явилися так звані  "помивочні" з пропускною здатністю до 100 осіб на день – це єдина можливість прийняти душ. А 12 серпня у місті запрацював "пункт видачі гарячої їжі" на території колишнього кафе-ресторану "Дежавю".

 

Продукти

"Центральний ринок працює настільки, наскільки це можливо за нинішньої ситуації: купити картоплю, помідори, огірки, цибулю реально, в одному місці навіть свинину продавали", - пишуть місцеві жителі. "У місті є кілька торгових точок, де можна купити мінімальний набір продуктів: консерви, крупи, вода, як приклад - магазин "Сонячний" біля озера, в районі Хитрого ринку, за Водолієм, точка з міцним алкоголем, якщо кому треба".

Зв'язок та інше

Досі люди живуть без якісного зв'язку. "Зв'язок блукаючий, Лугаком, краще бере в центрі, біля військової комендатури, але буває і на околицях, але не постійно", - пишуть городяни.

Біля центрального ринку можна найняти таксі, які вже працюють.

При цьому мешканці міста щодня чують вибухи за містом: місцева "влада" пояснює це розмінуванням території.

Також люди думають про те, що на них чекає взимку: "...Багато питань буде з опаленням, оскільки котельні розбиті".

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк