Гайдай розповів про відновлення Луганщини після звільнення: що буде зроблено насамперед
Великі міста Луганської області, в районі яких відбувалися бойові дії (Рубіжне, Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Попасна), практично повністю зруйновані. Близько 80-90% усіх житлових будівель та об'єктів інфраструктури отримали пошкодження. У містах немає роботи, відсутня гуманітарна допомога, люди фактично виживають. Однак після деокупації регіон поступово відновиться.
Про це розповів голова Луганської ОВА Сергій Гайдай виданню "Східний варіант" , передає Час Пік.
За словами Гайдая, зараз залишається лише чекати на роботу ЗСУ. Швидко прогнати росіян, як це було на Харківщині, не вийде. До того ж, військові працюватимуть до самих кордонів з РФ, включаючи Луганськ.
Однак влада регіону вже зараз готова до звільнення населених пунктів. Так, було створено спеціальний штаб із деокупації. До нього входять представники цивільного захисту, житлово-господарського спрямування, ДСНС, військові, лікарі, прикордонники. Усі знають, що робити при вході до звільненого населеного пункту.
Крім того, розроблено плани щодо відновлення окремих сфер життя.
Медицина
Наразі Сєвєродонецька та Рубіжанська лікарні перебувають в евакуації. Вони продовжують працювати та надавати допомогу населенню регіону. Разом з тим, вже готові мобільні швидкі допомоги та групи лікарів, які заїжджатимуть до міст і селищ разом з військовою адміністрацією та зможуть на місці надавати допомогу мешканцям. Протягом двох тижнів мають приїхати два медичні автобуси для населення Луганщини, один із яких має обладнання для проходження флюорографії.
"Спершу ми навіть до лікарень заходити не зможемо через процес розмінування. До того ж розуміємо, що вони все викрали, все наше обладнання, і такі дії розроблені, щоб наші мешканці дуже швидко змогли отримати необхідні медичні послуги", - стверджує Гайдай.
Будівництво фортифікацій на кордоні
За словами Гайдая, зараз також стоїть питання щодо будівництва фортифікаційних споруд вздовж лінії кордону Луганської області з РФ. Вона найбільша в Україні - понад 700 км. З боку РФ може й надалі виходити загроза, тому необхідно зробити надійні укріплення.
Пенсії, соціальні виплати
"Ми проговорили з "Укрпоштою", що як тільки територію буде деокуповано, щоб вони заїжджали мобільними автомобілями, щоб видавати пенсії та соціальні виплати населенню. Були отримані і Starlink для місцевих установ та військових адміністрацій, тому що розуміємо, що зі зв'язком буде проблема і людям треба буде вийти на зв'язок, зарядити свої гаджети. Це все необхідно", - розповів голова Луганщини.
Мобільний зв'язок
Також було проведено комунікацію з мобільними операторами України. Якщо ретранслятори та антени будуть знищені, вони зможуть встановити мобільні антени та ретранслятори. Це допоможе спочатку налагодити постійний зв'язок.
Мобільні ЦНАП
Гайдай повідомив, що мобільні ЦНАП для населення Луганщини вже підготовлені. Це важливо, оскільки мешканцям буде необхідно відновлювати документи, отримувати довідки тощо.
Гуманітарна допомога
Готові гуманітарні набори для мешканців громад. Спочатку магазини працювати не будуть, тому вже підготовлено продовольчу та іншу допомогу. При цьому видаватимуться печі, буржуйки для зігрівання. ДСНС встановлюватимуть намети для обігріву, де буде також можливість отримати гаряче харчування.
Відновлення комунікації
До населених пунктів заїжджатимуть ремонтні групи. Скільки піде часу на відновлення всіх комунікацій - невідомо. Проте ремонтні бригади вже сформовані та готові працювати на місцях.
Скільки коштів знадобиться для відновлення регіону, Гайдай не називає, оскільки бойові дії продовжуються.
"Нещодавно окупанти були у Стельмахівці. Їх вибили подалі, а вони почали руйнувати все, що позаду них. Тому неможливо порахувати, скільки коштуватиме відновлення області. Чим далі гнатимуть їх наші воїни, тим більше вони руйнуватимуть і обстрілюватимуть уже звільнення міста та села", - зазначив голова ОВА.
Читайте також: Гайдай про ситуацію на Луганщині: Окупанти звітують про 98% готовності до зими, а в захоплених містах мерзнуть десятки тисяч людей
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |