23.11.2022, 10:26

СБУ розповіла про результати контррозвідувальних заходів на території Києво-Печерської Лаври та у церквах УПЦ МП

Леся Матвеева | Всі новини автора
СБУ рассказала о результатах контрразведывательных мероприятий на территории Киево-Печерской Лавры

Служба безпеки України провела обшуки на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у Києві, Корецького Свято-Троїцького монастиря та у приміщеннях Сарненсько-Поліської єпархії УПЦ на Рівненщині. Було ретельно перевірено понад 350 церковних споруд та 850 осіб.

СБУ завершила контррозвідувальні заходи, що проводяться на територіях Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у Києві, Корецького Свято-Троїцького монастиря та у приміщеннях Сарненсько-Поліської єпархії УПЦ у Рівненській області. Було знайдено проросійську літературу, мільйони готівки та "сумнівні" громадяни РФ. Про це ]]>повідомляє ]]>прес-служба СБУ, передає Час Пік.

"Понад 50 осіб пройшли поглиблені контррозвідувальні опитування, у тому числі з використанням поліграфа. Серед них були не лише громадяни України, а й іноземці, зокрема громадяни рф, що перебували на території об’єктів.

Деякі з них при перевірці документів надали паспорти та військові квитки СРСР, взагалі не мали оригіналів документів, а лише їх копії, або ж мали паспорти громадян України з ознаками підробки чи пошкодження. Наразі щодо них здійснюється поглиблена перевірка.

Також на території Києво-Печерської Лаври перебував 32-річний громадянин України. Він може бути причетний до протиправної діяльності в нашій країні проросійського інформаційного агентства "Антван". При цьому він є довіреною особою власника однойменної російської компанії "ANTVAN GROUP" – громадянина рф Орлова О.В., який володів в Україні низкою земельних ділянок і закладів громадського харчування. Наразі це майно заарештовано у межах кримінального провадження", - повідомили в СБУ.

У ході безпекових заходів виявлено:

  • проросійську літературу, яка використовується під час навчання у семінарії та приходських школах, у тому числі для пропаганди "руського миру";
  • готівку на загальну суму понад 2 млн грн, більше ніж 100 тис. доларів США та декілька тисяч російських рублів.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк