02.02.2023, 12:12

Великий наступ має всі шанси захлинутися у зачатку: військовий оглядач про плани росіян захопити Донбас

Леся Матвеева | Всі новини автора
Иллюстративное фото / Открытый источник

За даними української розвідки, Путін наказав своїм військам захопити всю територію Донецької та Луганської областей України до березня 2023 року.

Про це у коментарі виданню Kyiv Post повідомив представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Черняк, передає Час Пік.

За його словами, є ознаки того, що РФ готується до нової спроби масштабного наступу та захоплення територій на сході країни.

"Ми спостерігаємо, що російсько-окупаційні війська передислоковують на схід додаткові штурмові групи, підрозділи, озброєння та військову техніку. За даними воєнної розвідки України, Путін віддав наказ до березня захопити території Донецької та Луганської областей", – повідомив Андрій Черняк.

Він зазначив, що РФ використовує територію Білорусі для підготовки мобілізованих солдатів, але не має достатніх сил і засобів, щоб розпочати найближчими тижнями великий наступ на Україну з цього напрямку.

"Станом на сьогодні сформованих ударних груп немає. Немає загрози залучення білорусі до повномасштабного вторгнення на боці росії проти України, але це також, безумовно, ризики, які ми повинні враховувати", - заявив Черняк.

На думку військового оглядача групи "Інформаційний спротив" Олександра Коваленка, великий наступ росіян "має всі шанси захлинутися в зачатку", оскільки російські сили не мають "достатньої кількості техніки, артилерії, забезпечення підрозділів БК та підтримки артилерії".

"Зрозуміло, росія зараз готується до наступальних дій. Вона завжди до них готується. Тим більше, що їхнє фанатичне бажання просуватися на Вугледар, вийти з кайданів у районі Кремінної, натякають на широке охоплення на Донбаському плацдармі.

Цей план бачиться дещо шизофренічним, адже не маючи достатньої кількості техніки, артилерії, забезпечення підрозділів БК та підтримки артилерії, чинити такий наступ – самогубство. Але шизофреніки, на те й шизофреніки, щоб не дружити зі здоровим глуздом.

І саме ця активність і стане тим самим великим наступом росії. Яке, у свою чергу, не має того ресурсу, про який багато хто говорить, але має всі шанси захлинутися в зачатку. Особливо, якщо на низці локацій ініціативу перехоплять ЗСУ та кардинально порушать плани РОВ", - ]]>пише ]]>Коваленко.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк