07.02.2023, 13:21

Окупаційна влада похвалилася, що шахти Донбасу почали добувати... воду

Виктор Белый | Всі новини автора

На окупованій території Донбасу шахти закривають через їхню неприбутковість, брак шахтарів та відсутність можливості оновлювати обладнання. Окупанти все більше і більше припиняють видобуток вугілля та переходять на режим водовідливу.

Це випливає із повідомлення фейкового "міністерства вугілля та енергетики ДНР", передає Час Пік.

"На сьогодні у ДНР з відкачування шахтних вод працює 38 підприємств", – як про велике досягнення вугільної галузі розповіли у "міністерстві".

Окупаційна влада заявила, що за 2022 рік ці підприємства відкачали на поверхню понад 145 млн кубічних метрів шахтних вод.

"Цифри не зовсім скромні, особливо з огляду на те, що частина зазначеного обсягу використовується для технологічних потреб гірничих підприємств, промислових виробничих підприємств, а також через гострий дефіцит води, що виник у 2022 році - для технічних потреб населення та підприємств теплопостачання", - зазначили в "відомстві".

Як повідомлялося раніше, так званий голова "макіївської теркому профспілки працівників вугільної промисловості ДНР" Георгій Янков повідомив, що на окупованих територіях області через відсутність грошей буде закрито три ключові шахти, включаючи шахти імені Засядька та Скочинського.

"Вони дуже потрібні для отримання коксу. І такого вугілля в Росії немає. Інвестор поки не прийшов і розглядається питання про перехід їх у режим водовідливу", - визнав "профспілковий лідер", що замість вугілля вугільна промисловість фейкової "ДНР" займатиметься відкачуванням води.

Нагадаємо, що в кінці 2022 р. росіяни почали закривати шахти в Луганській області й вивозити обладнання. Зокрема, на шахті "Червоний партизан" поблизу Довжанська окупанти вирізають обладнання та щодня вивозять його, підприємство готують до консервації.

Раніше голова Луганської ОВА Сергій Гайдай заявляв, що окупанти готуються до масового закриття шахт на Донбасі, оскільки більшу частину гірників мобілізували.

Читайте також: Або паспорт, або пенсія: У так званій "ЛНР" оновили закон про пенсійні виплати

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк