19.04.2023, 11:51

"Росіяни намагаються пришвидшити паспортизацію": місцеві розповіли про її перебіг на Луганщині

паспортизація

Росіяни намагаються пришвидшити процес паспортизації на окупованій Луганщині. Вони поширюють чутки про те, що без російського паспорта не можна буде нічого зробити, продовжують час роботи "МФЦ" і створюють нові. Крім того, процес паспортизації також триває у "трикутнику" Лисичанськ - Сєвєродонецьк - Рубіжне.

Про це розповів головний редактор "Трибун" Олексій Артюх у своєму ]]>матеріалі]]>, передає Час Пік.

Повідомляється, що на півночі Луганщини у відділеннях великі черги, в яких стоять переважно бюджетники, пенсіонери та підприємці. За словами місцевих жителів, з якими вдалося поговорити автору, кошти отримати майже неможливо без російських документів.

Самому записатись на отримання паспорта складно, тому що електронна черга працює через раз, а через високий попит іноді сайт "лягає відпочити". Місцеві бариги беруть десь 150 рублів, щоб записати в електронну чергу. Роблять це вночі, бо тоді навантаження на ресурс падає і він починає працювати", — повідомляють місцеві.

Зазначається, що паспортизацію намагаються пришвидшити. Без російських документів майже нічого не можна зробити, частину зарплатні вираховують у тих, в кого немає російського паспорта. За даними Артюха, паспортизацію можуть використати для фальсифікації так званих "виборів", що планують провести восени.

Значно прискорилися електронні черги. Тепер процес займає не більше ніж місяць, а в деяких відділеннях  всього кілька днів. Організаціям з великою кількістю персоналу пропонують виїзне оформлення. Тобто до самої контори приїдуть паспортисти, самі зберуть заяви та відбитки", — пише Артюх.

Крім того, він зазначає, що паспортизація проходить також у "трикутнику" Лисичанськ - Сєвєродонецьк - Рубіжне. Для цього в Лисичанську використовують пересувні пункти, в Сєвєродонецьку проводять виїзну паспортизацію, а з віддалених районів людей привозять автобусами.

Читайте також: Обходять будинки, залякують депортацією та конфіскацією всього майна: як відбувається "паспортизація" в окупованих регіонах

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк