05.05.2023, 15:37

У ГУР відреагували на слова Пригожина про вихід ПВК з Бахмута 10 травня

Виктор Белый | Всі новини автора

Ватажок ПВК "Вагнер" Євген Пригожин на відео звернувся до керівництва РФ зі скаргою на гостру нестачу боєприпасів та величезні втрати серед його найманців, заявивши про намір виведення своїх військ з Бахмута 10 травня. Насправді у "Вагнера" закінчуються не боєприпаси, а люди.

Про це повідомив спікер східного угруповання військ Збройних сил України Сергій Череватий у коментарі BBC, передає Час Пік.

За його словами, це робиться з двох причин: у "вагнерівців" закінчуються бойовики й продовжується внутрішнє протистояння у російському військовому керівництві.

"За цю добу знищено 137 окупантів, 202 поранено, вони зазнають великих втрат", - заявив Череватий і додав, що "насправді у них не боєприпасний, а людський голод".

Також представник ГУР Андрій Черняк заявив, що Пригожин не виводитиме "вагнерівців" з Бахмута. ГУР не фіксує жодних відводів військ зараз у районі Бахмута.

"Ці заяви зроблені ним на тлі того, що він не може виконати чергову обіцянку - захопити Бахмут до 9 травня. Тому зараз намагається зробити когось винним у цьому, адже він зараз розуміє, що вже не може стримати своє слово", - заявив Черняк.

У Росії відреагували на заяву Пригожина:

"У Кремлі знають, що ПВК "Вагнер" готується вийти з Бахмута, але коментувати це не можуть, оскільки питання стосується ходу СВО", - сказав речник президента РФ Дмитро Пєсков.

"ПВК "Вагнер" та добровольці на СВО мають перейти під керівництво Міноборони, тоді жодних проблем із припасами не буде. Ось цих приватних військових кампаній у нас у принципі бути не повинно. Усі мають підкорятися єдиному командуванню. Все має бути централізоване", - сказав депутат Держдуми Віктор Соболєв.

Раніше Пригожин на відео показав втрати росіян за один день і звинуватив у цьому Шойгу та Герасимова.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк