26.02.2024, 14:33

В Україні відзначають День спротиву окупації Криму

В Украине отмечают День сопротивления оккупации Крыма / Фото: rivne1.tv

В Україні 26 лютого 2024 року відзначають 10 років початку спротиву окупації Криму. 26 лютого 2014 року в Криму кримські татари та небайдужі українці вийшли на мирний протест, щоб чинити опір окупації РФ.

В Україні 26 лютого відзначають День спротиву російській окупації Криму. Президент Володимир Зеленський 26 лютого 2020 р. підписав указ ]]>№58/2020]]> "Про День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя", повідомляє Час Пік.

Цей день покликаний вшанувати мужність тисяч мешканців Кримського півострова, які 26 лютого 2014 року у Сімферополі вийшли на мітинг на підтримку територіальної цілісності України, а також усіх, хто продовжує чинити опір окупантам у Криму.

Десять років тому український півострів Крим став першим об'єктом агресії РФ проти України.

Хронологія подій 2014 р.:

  • 20 лютого російські війська зайшли до Криму через Керченську протоку;
  • 23 лютого російські спецслужби організували у Севастополі 20-тисячний мітинг;
  • 26 лютого російські спецслужби спробували провести мітинг за "севастопольським сценарієм" у Сімферополі. З ініціативи Меджлісу тисячі кримських татар, українців та представників інших національностей вийшли на мирний протест, щоб чинити опір російській окупації та підтримати цілісність України;
  • 27 лютого о 5 ранку до парламенту та уряду Криму увійшли регулярні військові формування РФ.

Незважаючи на окупацію півострова, спротив у Криму триває. Міжнародна спільнота підтримує територіальну цілісність України, й не визнала окупацію Криму Росією. Це закріплено у численних міжнародних резолюціях, зокрема Генеральній асамблеї ООН.

У День спротиву окупації Криму міністр оборони України Рустем Умеров звернувся до земляків.

"Я вдячний кожному, хто продовжує спротив зараз у Криму. Я не з чуток знаю вашу хоробрість, вашу самовідданість, ваш чин. Синьо-жовтий прапор обов'язково замайорить над Романкошем, над ..., і над моїми рідними Бахчисараєм і Алуштою. Команда Сил оборони і сотні тисяч захисників працюють над цим щоденно. І це обов'язково станеться", – сказав Умеров.

Меджліс кримськотатарського народу опублікував заяву до Дня спротиву російської окупації Криму, в якій його Президія висловила підтримку мешканцям Криму, які "зберігають вірність українській державі". Заява ]]>опублікована]]> у соцмережах голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова.

Президент Володимир Зеленський звернувся до українців з нагоди Дня спротиву окупації АР Крим та Севастополя.

"Дякую всім, хто не забуває про Крим, хто допомагає нашим зусиллям щодо Криму. Хто допомагає нашим воїнам. Хто бореться у Криму проти окупантів. Хто не віддає власної душі російському злу. Хто допомагає звільняти людей, які були репресовані російським режимом, хто підтримує цих людей і зберігає їхню віру – віру у справедливість, у її силу і в Україну. Повернення всіх наших полонених, повернення всіх депортованих з України, повернення кримських політичних в’язнів є нашим безумовним пріоритетом. І я вдячний усім країнам, які нам із цим допомагають", - сказав Зеленський у своєму відеозверненні.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк