31.03.2024, 11:04

"Ви хочете людей пограбувати?": у жителів Лисичанська, Сєвєродонецька, Рубіжного відбирають квартири та будинки за новим "законом"

ключ

На тимчасово окупованій території Луганської області "влада" сама для себе узаконила віджимання квартир. Тепер законним власникам житла доведеться доводити, що вони справді мають відношення до будинків та квартир. А от для "заселенців" та спекулянтів на нерухомості відкривається новий горизонт.

Що дає окупантам "закон" про "безгоспне" житло та як реагують на нього власники - проаналізував Час Пік.

"Закон" про "безгоспне" житло - що це?

Ніякі рішення не приймаються з такою швидкістю, як ті, на яких можна нажитися. Так, "влада ЛНР" в короткі терміни чутки перетворила до справи - викотила "закон", згідно з яким житло переходитиме у статус "безгоспного", якщо протягом 30 днів з моменту потрапляння до відповідного списку, власник не надасть документів. Одним із критеріїв "безгоспності" є невнесення комунальних платежів. Але також домішуються і "особисті" фактори. "Закон" відкриває можливості робити доноси на сусідів, які не мешкають за місцем.

Як пояснюють у мережі, цікавим нюансом є необхідність з'являтися в "адміністрацію" з російським паспортом. Тобто фактично хоч якось довести право власності зможуть ті, хто постійно мешкає на території "ЛНР". У випадку з Лисичанським, Сєвєродонецьким або Рубіжним, де далеко не кожен наважиться проживати постійно через відсутність хоча б мінімальних комунікацій та безпеки, ситуація виявляється явно не на користь законних власників будинків та квартир.

А оскільки прийматися "рішення" будуть на рівні "органів місцевого самоврядування", завдання яких - виявляти "безгоспне" житло, за відсутності власників обов'язково почнуться спекуляції. Ще до виходу "закону" на ринку нерухомості "ЛНР" з'явилися перекупники та чорні ріелтори. Тепер для спекулянтів і тих, хто "в долі" з "адміністраціями" настає золотий час. І довести згодом, кому належить квартира, стане просто нереально.

Усі чудово розуміють, що "безгоспне" житло - зовсім не безгоспне. У таких будинків та квартир є законні власники. Десятки тисяч людей були змушені тікати від обстрілів, кидаючи своє житло. Тепер цих людей забирають і саме житло.

У Лисичанську вже з'явився список "безгоспних" квартир

Відомостей із Сєвєродонецька та Рубіжного про потрапляння квартир чи будинків до списку "безгоспних" поки не надходило. А ось у Лисичанську "адміністрація" підметушилася і буквально через день після виходу "закону" вже видала список із понад 60 адрес. Очевидно, що заздалегідь готувалися та придивлялися до квартир. Ну не всю ніч же сиділа "влада" міста в дискусіях про те, яку квартиру внести до списку, а яку ні? Швидше за все, рознарядки було отримано заздалегідь, і віджимання квартир стало шоком лише для власників.

Примітно, що насамперед у Лисичанську окупантів цікавить район ГТВ, який, як відомо, значно менше постраждав від обстрілів. Оголошувати "безгоспними" квартири в зруйнованих будинках ніхто не поспішає. Навіщо такі будинки на "муніципальному балансі", якщо в них нікого не оселиш та нікому не сплавиш? Вочевидь, це допомога, але не жителям зруйнованих міст, а "своїм" та своїй кишені. Складно навіть уявити, які великі гроші тектимуть до рук "влади ЛНР", коли почнеться розпал віджиму квартир у самому Луганську. Якщо, звісно, там вже нічого не поділили.

Що думають жителі "трикутника" про майнові безчинства?

Біль та розпач у повідомленнях, які залишають користувачі мережі у регіональних чатах. Адже хтось справді довгі роки збирав на своє житло, хтось з об'єктивних причин не може приїхати за покликом окупаційної "адміністрації", аби хоча б формально засвідчити свою власність. Люди втратили все, сподіваючись, що хоча б десь у них є дім. Тепер окупанти цю надію забирають. Дому більше не буде. В умовах окупації - остаточно. "Було ваше - стало наше".

"Почнемо з того, що люди платили за ці квартири гроші. А тепер ви хочете людей пограбувати? Люди не винні, що почалися військові дії і їм довелося виїхати",

"Спочатку квартиру відберуть, а потім доводь легітимність указів. Знову, не у кожного буде можливість приїхати і подати до суду. А під шумок, думаю, дехто добре навариться",

"Як щось залежить від влади - вони говорять лінія фронту поряд, а щоб забрати щось у людей - вони перші",

"Забирати те, що мій дід все життя заробляв... Ні в які ворота", - коментують у ситуацію законні власники житла в мережі, яких викидають із власних будинків та квартир.

Шукайте, кому вигідно

Звичайно, можна прикриватися тим, що нібито "влада ЛНР" хоче наблизитися до російського законодавства і "навести лад з документами". Але така байка прокочує хіба що серед пенсіонерів, які пліткують на лавці. Насамперед, треба розуміти, кому справді вигідний "закон" про "безгоспне" житло. Звичайно ж, він вигідний для "адміністрацій". Адже "баланс міста" в одну мить почне поповнюватися хорошими квартирами - з меблями, з речами. Рай для зрадників та "заселенців". Замість того, щоб відновлювати житло або будувати нове, простіше відібрати те, що вціліло і оголосити нових власників.

Є й менш очевидні причини, які спонукали "владу ЛНР" до таких швидких "рішень": необхідність забруднити якомога більшу кількість жителів регіону в російські документи. Недостатньо просто показати документи, що підтверджують право власності, необхідно саме переоформити їх "по-російськи". Для цього, звісно, потрібен російський паспорт та інші папери, які прикріплюють людину до окупаційного режиму та роблять підзвітною для всіх інстанцій, у тому числі - для військкоматів. Мова зовсім не про "наведення порядку". Йдеться про наживу для "владних" і контроль над "простими смертними". Власне, ніхто від окупантів іншого і не чекав.

Читайте також: Тонуть, але не у воді: Лисичанськ, Сєвєродонецьк та Рубіжне охопило "повальне" лихо

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк