02.04.2024, 13:28

Група демінерів з числа переселенців з Луганщини проходить практичне навчання на Харківщині

Группа деминеров из числа переселенцев с Луганщины проходит практическое обучение на Харьковщине

Перша група демінерів з числа ВПО з Луганщини проходить практичне навчання на полігоні The HALO Trust у Харківській області.

Як ]]>повідомляє ]]>Луганська ОДА, в Ірпені ще троє переселенців з Луганщини виявили бажання стати демінерами, передає Час Пік.

Нагадаємо, Луганська область приєдналася до рекрутингової кампанії за фахом "Демінер з гуманітарного розмінування".

Наразі в Україні усього вісім закладів освіти ліцензовані для підготовки професійних саперів. Тому в умовах високого мінного забруднення територій робота демінерів є дуже затребуваною.

"Демінер" - нова спеціальність в Україні. Підбором та адаптацією персоналу займається міжнародна організація HALO Trust, яка усуває загрози вибухонебезпечних залишків війни: знаходить вибухонебезпечні предмети, позначає території, складає мапи, очищає від вибухонебезпечних предметів в колишніх зонах бойових дій.

Підготовлено вже 900 фахівців з гуманітарного розмінування. Навчання триває 25 днів та є оплачуваним. Зарплата демінера складає від 28 тис. гривень.

"В рамках меморандуму про співпрацю між Луганською ОВА та The HALO Trust в Україні було проведено шість рекрутингових заходів на базі навчальних центрів організації та гуманітарних хабів Луганщини у Києві, Харкові та Броварах.

Відбір пройшли 16 осіб, розпочали навчання за фахом - 6. 10 ВПО очікують формування чергових навчальних груп", - повідомили у Луганській ОВА.

Консультації можна отримати за телефоном: 0800-300-662.

Довідково: HALO Trust – Міжнародна гуманітарна організація, яка займається розмінуванням Донбасу з 2016 року. HALO Trust була створена у Британії в 1988 році й свою діяльність з гуманітарного розмінування розпочала з Афганістану. За цей період демінери працювали у 25 країнах, де велися бойові дії. Шукає бажаючих працювати "демінерами", здійснює відбір, навчає та працевлаштовує їх.

Демінери – це люди, які займаються лише пошуком вибухонебезпечних предметів. Використовуючи правильні методи, правильні техніки знаходять небезпечний предмет, але з ним не контактують. Сапер - спеціаліст, який може встановити вибухонебезпечний предмет, може його витягти, утилізувати, знищити.

Рекрутинг - підбір персоналу для роботи в компанії. Рекрутинг може бути трьох видів: масовий, пошук кваліфікованих фахівців та менеджерів середньої ланки та хедхантінг – пошук фахівців вищого рівня.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк